Mažėjantį nedarbą lemia emigracija?(9)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-01-11 11:59

TK nuotrauka

Bendras oficialusis nedarbas, kaip skaičiuoja Tauragės teritorinė darbo birža, 2017-aisiais Tauragės savivaldybėje siekė 9,8 proc. Tai žemiausias rodiklis per pastaruosius aštuonerius metus. Turėtume džiaugtis, kad nedarbas Tauragėje mažėja. Tačiau vargu, ar šie duomenys džiuginantys, neatmetama, kad nedarbo mažėjimui įtakos turi auganti emigracija.

Kaip praneša Tauragės teritorinė darbo birža, 2017 metų lapkritį oficialusis nedarbas Tauragėje siekė 9 proc., gruodį šoktelėjo iki 10,3 proc. Šiuos duomenis pakoregavo keletas grupinių atleidimų – po būrį darbuotojų atleido trys Tauragės įmonės: „Dangija“, „Eglėšakis“ ir „Selentė“. Naujaisiais 2018 metais, kaip informavo Tauragės teritorinės darbo biržos Klientų aptarnavimo departamento vyriausiasis specialistas Vytautas Simonavičius, pranešimų apie planuojamus grupinius darbuotojų atleidimus dar negauta.

– Pranešimai apie grupinius darbuotojų atleidimus Darbo biržą pasiekė paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį. Daugiau pranešimų negavome. Žinome tik apie pavienius atleidimus. Grupiniu darbuotojų atleidimas laikomas, kai vienu metu iš darbo atleidžiama 10 procentų visų darbuotojų, – sakė V.Simonavičius.

2017 metų nedarbo procentas – 9,8 palyginti su ankstesniuoju dešimtmečiu – geras rodiklis. Nedarbo tendencijos mažėjančios. Štai 2016 metais nedarbas Tauragėje sudarė 10,8 proc., didžiausias nedarbas fiksuotas 2011 ir 2012 metais – gerokai viršijo 15 proc. Mažiausias nedarbas Tauragės savivaldybėje buvo ikikriziniu laikotarpiu – 2006–2008 metais. Tuomet oficialusis nedarbas tesiekė kiek daugiau nei 3 proc. visų darbingo amžiaus Tauragės rajono gyventojų.

Paklaustas, ką reiškia nedarbo mažėjimas pastaraisiais metais, ar jį galėjo pakoreguoti auganti emigracija, V.Simonavičius sakė, kad nedarbo tendencijos Tauragėje arti šalies vidurkio, tačiau vis dėlto jo „nepasiveja“. Šalies nedarbo vidurkis jau kelerius metus iš eilės siekia apie 7,5 proc. 

– Tai bendra tendencija visos Lietuvos mastu, kadangi ekonomika pamažu auga. Nors tas mažėjimas nėra toks ženklus, jei lyginsime su 2006 metais. Tauragėje visą laiką nedarbas buvo arti šalies vidurkio, tačiau per pastaruosius dešimt metų jo taip ir nepasiekė, – sakė V.Simonavičius.   

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras