Krantinei remontuoti ir vėl pasiūlė per didelę kainą(13)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-12-18 11:29

„Dunokų“ technika nugremžė žemutinę dalį šlaito, kad gruntas taip stipriai neslinktų. Renaldo Malycho nuotrauka

Kas remontuos Jūros upės šlaitą Tauragės mieste, vis dar neaišku – savivaldybės viešųjų pirkimų komisija vis dar svarsto. O kol valdininkai svarsto, lietūs dirba savo negailestingą darbą. Praėjusią savaitę nuslinkus ir asfaltuotą pakrantės dalį užvertus didžiulei nuošliaužai, į darbą pasitelkta savivaldybės komunalininkų – „Dunokų“ bendrovės technika. Kas laukia krantinės šlaito, ar jis patenka į konkurso sąlygas ir ar jo laimėtojai tikrai jį remontuos, – klausėme savivaldybės administracijos. 

Prieš savaitę nugriuvusi dalis Jūros upės šlaito jau sutvarkyta. Pasak „Dunokų“ bendrovės direktoriaus Audriaus Mosėjaus, technika nugramdė nuošliaužą nuo pasivaikščiojimų tako, gruntą išvežė iš krantinės. Atlikti darbus „Dunokų“ paprašė miesto seniūnija.

– Mūsų technika nukasė apatinę šlaito dalį, nes kitaip kitą dienų gruntas vėl būtų šliaužęs, – sakė A.Mosėjus.

Kaip informavo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, konkursas krantinei remontuoti dar neįvykęs, nugalėtojas neaiškus. Esą komisija buvo susirinkusi, tačiau dar neapsisprendė. Pirminė krantinės remonto darbų sąmata – 130 tūkstančių Eur. Už šias lėšas planuojama suremontuoti 130 metrų šlaito. Jo melioracija sulūžusi, medžiai šlaite peraugę, šlaitas niekada nešienaujamas, o ką jau kalbėti apie išgriuvusią Meilės alėją. Ar tiek lėšų užteks krantinei suremontuoti, kol kas atsakymo nėra. Jei darbų pradžia užtruks, pavasarį padėtis gali būti dar baisesnė. Krantinės tvarkymo darbų konkursas paskelbtas jau antrą kartą. Spalį pirkimų komisijos netenkino laimėtojo pasiūlyta darbų kaina – ji buvo per didelė.     

Paklaustas, kokia ne tik griūvančios Meilės alėjos, bet ir viso upės šlaito ateitis, ar jo remonto darbai įeina į šiuo metu savivaldybės administracijos paskelbto krantinės remonto darbų sąlygas, savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis atsakyti į klausimą atsisakė. Savivaldybės „baltuosiuose rūmuose“ dabar tokia tvarka – į visus „Tauragės kurjerio“ klausimus atsakinėjama tik per atstovę spaudai. Atsakymų įprastai laukiame kelias dienas.

Iš savivaldybės atstovės spaudai Rasos Liorančienės sulaukėme štai tokio atsakymo: „Kaip informavo Statybos skyriaus vyr. specialistas Egidijus Montvilas, įvertinus susidariusią situaciją ir siekiant išvengti didesnių pasekmių Jūros upės krantinės šlaitinėje dalyje, numatoma atlikti paruošiamuosius darbus šlaito tvirtinimui, įrengti drenažinę sistemą, įrengti metalinių lakštų atraminę sienutę žemutinėje šlaito dalyje, sutvirtinti šlaitus, atlikti šlaitų velėnavimą ir įrengti vejas.

Šiuo metu yra nustatyta skelbto konkurso darbų rangos laimėtojų eiliškumas. Rangovų yra prašyta patikslinti kai kurias konkursui pateiktas detales. Konkurso laimėtojas yra pateikęs didesnę, nei projektuotojai paskaičiavo rangos darbų sumą. Gavus patikslinimus, bus parengtos derybų sąlygos, ir bus deramasi su rangovu dėl darbų atlikimo. Konkursas dar vyksta ir nėra pasibaigęs“.

Panašu, kad be pavasario nieko nebus.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras