Gedulo ir vilties dieną – duoklė šalies tremtiniams(0) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-06-14 13:20

Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Tauragėje. Raimondos Alysienės nuotrauka

„Kalbėkim lietuviškai, nekankinti tremty, nemarinti badu, atiduokite Lietuvai skolą ir grąžą nors tokiu būdu“, – tokiais žodžiais Gedulo ir vilties dienos paminėjimas pradėtas Tauragės karšto muziejaus „Santaka“ kančių namų kiemelyje, prie paminklo Lietuvos laisvės kovotojams. Paminėjimo dalyviai  ten rinkosi po šv. Mišių Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje.

Skambant gražiems ir prasmingiems žodžiams daug iškentusiems tremtiniams, jų šeimų nariams, griežiant smuikui susirinkusiųjų būryje ne vienas braukė ašarą – prisimindamas ir savo, ir savo artimųjų kančias, patirtas nesvetingo Sibiro platybėse.

– Kalbėkim lietuviškai, mūsų tiek maža, daug kas klaidžioja margo pasaulio keliais, o kas suskaičiuos tuos, kuriuos trėmė ir vežė. Tuos, kurie iš Sibiro jau nepareis. Kalbėkim lietuviškai vardan tų, kurie grįžo iškankinti, paniekinti ir pasmerkti, vardan tų, kurie nešė tremtinio kryžių, nors jie, kaip ir mes, nebuvo kalti, – į susirinkusius minėjimo dalyvius kreipėsi paminėjimo vedėjas Tauragės kultūros centro atstovas Justas Kirstukas.

Tiek iškentėjusi, klupdyta ir mušta šiandien laisva ir nepriklausoma lietuvių tauta negali pamiršti skaudžiausių praeities žaizdų ir tų, kurie kentėjo vardan laisvos šalies. Tylos minute, gėlėmis ir žvakių liepsna šiandien pagerbtas jų atminimas.

Minėjime skambėjo ne tik Kultūros centro styginių instrumentų ansamblio „Skercino“ atliekami kūriniai, skambėjo ir mišraus choro „Tremtinys“ atliekamos dainos.

Į susirinkusiuosius kreipėsi ir rajono meras Sigitas Mičiulis bei Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Antanas Stankus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras