Derybos dėl krantinės remonto – sausio pabaigoje (14) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-01-20 08:33

Ir vaizdas dabar – 2018 m. sausį. Autorės nuotrauka

Kaip skelbiama viešųjų pirkimų ataskaitose, paskutiniame Jūros upės krantinės Tauragės miesto sutvarkymo darbų viešajame pirkime dalyvavo keturios įmonės. Tačiau pasiūlyta kaina savivaldybei pasirodė per didelė ir nepriimtina, tad nugalėtojas nepaskelbtas. Pirkimo procedūros tęsis perėjus prie derybų, kurios planuojamos sausio 22-ąją.  

Nieko pastovesnio už laikinumą nėra. Puikus to pavyzdys – 2016 m. gegužės pradžioje miesto seniūnijos įrengtas laikinas tiltelis įgriuvusioje Meilės alėjoje. Nepraėjus nė dvejiems metams po Meilės alėjos rekonstrukcijos tąkart griuvo ne tik takas, bet ir atraminė sienelė, nušliuožė dalis Jūros krantinės šlaito.

Juokas juokais, bet vos po gero mėnesio po savivaldos rinkimų byrėti pradėjusi Meilės alėja – iššūkis ir išbandymas dabartinei rajono valdžiai. Ir, pasirodo, neįveikiamas – per beveik trejus metus nuo kelių trinkelių pasmukimo iki tako subyrėjimo, atraminės sienelės griūties ir didžiulių nuošliaužų realiai nieko ir nepadaryta. Valdžios vyrai dabar galėtų daužydami į krūtines šaukti, kad daro, stipriai dirba. Popieriuose – taip. Darbų, susijusių su Jūros krantinės šlaito sutvirtinimu ir Meilės alėjos tako atstatymu, sąraše – net 25 įrašai. Dar verta pastebėti, kad paskutinio remonto darbų pirkimo procedūros net nesurašytos. Bet tauragiškiai ir miesto svečiai Jūros pakrantėje mato kasdien vis baisesnį vaizdą.

 

Meilės alėjos griūtis prasidėjo 2015 m. birželį, tuomet įsmuko kelios trinkelės 

Kaip skelbiama viešai, paskutiniame Jūros tako ir šlaito remonto darbų supaprastintame konkurse dalyvavo keturios įmonės: Klaipėdos bendrovės „Hidrostatyba“ ir „Gendra“, UAB „Šilutės polderiai“ ir taip pat Šilutės bendrovė „Stamela“. Konkurse dalyvavusios įmonės, kaip skelbiama viešųjų pirkimų ataskaitoje, pasiūlė per didelę kainą ir ji savivaldybės administracijai nepriimtina.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, pirkimo procedūros nebaigtos – pereita prie derybų procedūrų. Jos, pasak A.Preikšaičio, numatytos sausio 22-ąją. Tada ir turėtų paaiškėti, ar galų gale bus pradėtas Jūros krantinės šlaito ir tako remontas.

Jei ankstesniuose savivaldybės administracijos skelbtuose konkursuose norinčiųjų net neatsirasdavo, tai dabar savivaldybei siūlomos kainos atrodo per didelės. Šiuo atveju valdininkai demonstruoja taupumą – su statybininkais derasi, o štai miesto šventėms šalies muzikos žvaigždes samdo už tiek, kiek jos paprašo.

Savivaldybės 2017 m. viešųjų pirkimų plane 130 metrų Jūros krantinės sutvarkymui numatyta skirti 130 tūkst. eurų.

Klaipėdoje registruotos UAB „Genra“ vadovas Rolandas Šveikauskas patikino, kad jo vadovaujama įmonė dalyvaus derybose.

– Dabar jums neatsakysiu, negaliu taip neatsakingai pasielgti, ar galima darbus atlikti už mažesnę sumą. Jeigu teikėm tokią kainą, vadinasi, ji teisinga. Jei yra aplinkybių, kurios man nežinomos, jas įvertinus, gal ir galima padaryti už mažesnę kainą, – paklaustas, ar realu krantinę suremontuoti už mažesnę kainą, „Tauragės kurjeriui“ atsakė „Genros“ vadovas.

Pasak R.Šveikausko, savivaldybė numatė tiek pinigų, yra parengti projektai, skaičiuojamosios kainos nustatymo dalių ir jo įmonė, kaip ir kitos konkurse dalyvaujančios įmonės, neviršija.

– Jei nori nusipirkti trijų kambarių butą, bet pinigų turi tik vieno kambario butui, tai aišku, kad jo nenusipirksi. Ir čia toks variantas, – palygino R.Šveikauskas. 

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras