Pusė tūkstančio šauktinių šiandien pasimatavo kario aprangą(6)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-10-02 12:14

Šauktiniai šiandien atvyko į Tauragės batalioną. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Šiandien nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, Sakalinės kaime, pradėjo 495 šauktiniai. Tarp jų – 16 merginų.

Būsimieji kariai autobusais atvyko iš įvairiausių Lietuvos regionų. Karo policija patikrino atvykusiųjų blaivumą ir jų atsigabentus daiktus. Ne vienam teko rašyti pasiaiškinimą dėl to, kad nespėjo išsiblaivyti po išleistuvių ar rūkė „žolės“. Atvykimo dieną jaunuoliai matavosi uniformas, gavo ekipuotę, susipažino su daliniu ir įsikūrė kareivinėse.

Pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai kariai dalyvaus baziniame kario kurse, kurio metu lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinių statutų, įgis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos žinių, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po šio kurso prasidės karių specialistų rengimo etapas.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, po savaitės dar 442 šauktiniai atvyks į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje ir Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Panevėžyje, o spalio 23 dieną 109 šauktiniai tarnybą pradės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

Dauguma privalomąją pradinę karo tarnybą spalį pradėsiančių jaunuolių yra 21-erių metų, įgiję vidurinį išsilavinimą. Tarp jų yra daugiau nei 50 merginų ir per 20 jaunuolių, grįžusių iš emigracijos. Šiemet įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlieka 1327 kariai. Visi jaunuoliai atlikti tarnybą užsirašė savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus karo prievolininkai pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka.

Iš viso šiemet į tarnybą bus pakviesti 3537 jaunuoliai.

18–38 m. jaunuoliai, nepatekę į šių metų šaukiamųjų sąrašus ir norintys atlikti tarnybą tiek šiais, tiek 2018 metais, prašymus ir toliau gali teikti regioniniuose karo prievolės ir komplektavimo skyriuose: http://karys.lt/kontaktai.html

Šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais. Privalomoji pradinė karo tarnyba trunka devynis mėnesius.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras