Krašto apsaugos ministerija paskelbė 2017-ųjų metų šauktinių sąrašus (0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-01-10 06:48

Renaldo Malycho nuotrauka 

Pirmadienį, sausio 9 d., paskelbti šaukimo į 2017 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Visi Lietuvos Respublikos piliečiai, vyrai nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai) gali pasitikrinti ir pasižiūrėti, ar pateko į sąrašus. 

Karo prievolės komplektavimo tarnybos Klaipėdos regiono karo prievolės komplektavimo skyriaus Tauragės poskyrio viršininkas Renatas Beržinis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad iš viso Tauragės regiono – Šilalės, Šilutės, Tauragės rajonų bei Pagėgių savivaldybės šaukiami 1266 jaunuoliai.

Pasak jo, savo pavardę sąraše radę vaikinai turi kreiptis į jo vadovaujamą skyrių, kuris įsikūręs miesto seniūnijos patalpose, V.Kudirkos g. 10.

– Sąraše savo vardę radę jaunuoliai ten pat ras parašyta, iki kada jie turi prisistatyti į karo prievolės komplektavimo skyrių, – sakė R.Beržinis.

Jis patarė jaunuoliams nelaukti paskutinės minutės, kreiptis jiems patogiu laiku anksčiau.

Skirtingai nei ankstesniais metais, atsižvelgiant į Karo prievolės įstatymo pakeitimus, šiemet į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internete. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

Po karo prievolininkų sąrašų paskelbimo savo noru teikti prašymus atlikti NPPKT toliau galės ir tie jaunuoliai, kurie nebus patekę į 2017 m. karo prievolininkų sąrašą. Jie taip pat galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius, jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus, dokumentų administravimą ir konsultavimą vykdo regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai bei poskyriai.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 iki 19 val., o penktadieniais – nuo 8.00 iki 17.45 valandos.

Visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galima gauti paskambinus nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

Šiųmečiame sąraše – 25144 pavardės, šiemet bus pašaukti tarnauti 3537 asmenys.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad šiemet, kaip ir pernai, iš sąrašo gali neprireikti pašaukti nė vieno jaunuolio – tikimasi, kad visi pasiprašys savanoriškai. 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras