Konkursą laimėjusi pedagogė teismui skundžia politikų sprendimą (20)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-01-30 12:36

Gruodį vykusiame posėdyje Viktorijai Paulauskienei galimybė pasisakyti nebuvo suteikta. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Praėjusių metų gruodžio mėnesį rajono savivaldybės taryba nepatvirtino konkursą laimėjusios Viktorijos Paulauskienės kandidatūros eiti Tarailių progimnazijos direktorės pareigas. Tokį politikų sprendimą konkurso nugalėtoja apskundė teismui. Ar jos skundą teismas nagrinės, kol kas neaišku. 

Kaip informavo savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas, naujas konkursas eiti Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigas dar nepaskelbtas, nes turi būti išlaikyti savivaldybės tarybos sprendimo, kuriuo gruodžio 21-ąją rajono politikai nepatvirtino konkursą į Tarailių progimnazijos direktoriaus postą praėjusių metų lapkričio 24-ąją laimėjusios Viktorijos Paulauskienės kandidatūros, apskundimo teismui terminai.

Apskundimo terminas baigėsi sausio 22-ąją, ir, kaip teigė D.Kaminskas, iki sausio 25-osios  informacijos apie galimą tarybos sprendimo apskundimą savivaldybės administracija dar neturėjo. Tad savivaldybės administracija planuoja artimiausiu metu pradėti konkurso organizavimo darbus.

Tauragės rajono apylinkės teismo atstovas spaudai Mindaugas Radvila trečiadienį redakcijai patvirtino, kad V.Paulauskienė teismui apskundė savivaldybės tarybos sprendimą, teismas jau paskyrė teisėją jos skundo priėmimo klausimui nagrinėti. 

V.Paulauskienė, paklausta, kodėl kreipėsi į teismą, redakcijai pateikė tokį atsakymą: „Į teismą kreipiausi, nes ankstesnis atleidimas iš darbo turėjo įtakos mano naujiems darbo santykiams. T. y. dėl ankstesnio atleidimo iš darbo pagrindo savivaldybė nusprendė neskirti manęs dirbti į sąžiningai konkurso būdu laimėtas progimnazijos direktorės pareigas. Manau, kad priimant tokį sprendimą nebuvo įvertintos visos reikšmingos aplinkybės bei situacijos adekvatumas. Jausdama susidariusios padėties neteisingumą paprašiau teismo, kad ginčo metu būtų patikrintas Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 15 str. 3 d. konstitucingumas“.

Paminėta įstatymo dalis teigia, kad asmuo laikomas šiurkščiai pažeidusiu šio įstatymo nuostatas, jeigu šio įstatymo nuostatos pažeistos, nors asmeniui jau buvo pateiktos išankstinės rašytinės rekomendacijos, nuo kokių sprendimų rengimo, svarstymo ar priėmimo jis privalo nusišalinti ir šio įstatymo nuostatos pažeistos pakartotinai per vienerius metus nuo tos dienos, kurią asmuo buvo pripažintas pažeidęs šį įstatymą.

Plačiau komentuoti situacijos V.Paulauskienė teigė negalinti, nes ginčas esąs tik pradinėje stadijoje ir nenorima formuoti išankstinės nuomonės.

2015-ųjų lapkričio 19-ąją iš Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų V.Paulauskienė skandalingai atleista už viešųjų ir privačių interesų supainiojimą, mat direktorė mokykloje buvo įdarbinusi savo seserį, teigta, kad atlyginimas jai buvo mokamas nepagrįstai. O pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos savivaldybei pateiktą raštą ji į pareigas valstybinėje tarnyboje negali būti skiriama trejus metus.

Su šia pozicija nesutiko savivaldybės tarybos opozicija, raginusi pripažinti, kad V.Paulauskienė buvo atleista nepagrįstai. Į pareigūnus besikreipusi savivaldybės administracija tuomet nieko nepešė – nusikalstamosios veikos V.Paulauskienės veiksmuose nenustatyta ir tyrimas nepradėtas.

Tarailių progimnazijoje laikinai direktoriaus pareigas eina direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Lebedžinskienė.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras