2017-ieji reiklesni: Kelių eismo taisyklių pažeidėjams griežtesnės baudos (6)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-01-02 07:33

Autorės nuotrauka

Lietuvos kelių policijos tarnyba praneša, kad nuo 2017-ųjų sausio 1-osios sugriežtintos nuobaudos už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus, o neblaiviems vairuotojams, kai kraujyje bus daugiau nei 1,5 prom. alkoholio, bus taikoma baudžiamoji atsakomybė. Plačiau teks atverti pinigines ir tiems, kurie nesupranta, kaip pavojinga vairuoti kalbantis mobiliuoju telefonu. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų teiravomės, kokie dar pokyčiai laukia kelių eismo dalyvių 2017-aisiais. 

Įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad nuo sausio 1 dienos netenka galios Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, kuriame buvo nustatytos baudos ir kita administracinė atsakomybė už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Vairuotojų, pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių atsakomybė už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bus numatyta nuo Naujųjų metų įsigaliojančiame Administracinių nusižengimų kodekse.

Suapvalintos baudos

Anot R.Janavičiūtės, administracinių nusižengimų kodekse aritmetiškai suapvalintos anksčiau iš litų konvertuotos baudos, tačiau jų dydžiai beveik nepakito. Pavyzdžiui, bauda už transporto priemonės, kuriai neatlikta valstybinė techninė apžiūra, vairavimą, buvo nuo 28 iki 43 eurų, nuo šiemet bauda sieks 30–40 eurų. Bauda už nustatyto greičio viršijimą daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą buvo nuo 173 iki 231 euro, dabartiniame Administracinių nusižengimų kodekse jos yra nuo 170 iki 230 eurų.

Už greičio viršijimą – 550 eurų bauda

Leistiną greitį viršijus daugiau kaip 30 km/h, teisės vairuoti atėmimas bus privalomai skiriamas ne tik pradedantiesiems vairuotojams, bet ir transporto priemonių, kurių didžiausia leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip devynios sėdimosios vietos, taip pat motociklų vairuotojams. Už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/h vairuotojams privalomai bus atimama teisė vairuoti, o bauda sieks 550 eurų.

Padidintos baudos ir tiems, kurie vairuodami kalbėsis mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos. Jei pernai bauda siekė nuo 28 iki 86 eurų, tai dabar nuo 60 iki 90 eurų.

Taip pat griežtesnė atsakomybė numatyta už pavojingą vairavimą, lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, vairavimą neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse. Už šiuo administracinius nusižengimus bus skiriama bauda nuo 170 iki 230 eurų ir privalomai atimama teisė vairuoti nuo 3 iki 6 mėnesių.

Už transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu neapdraustų transporto priemonių vairavimą numatyta bauda vairuotojams nuo 50 iki 100 eurų. Iki 2016 metų pabaigos buvo nuo 23 iki 34 eurų. 

Neblaiviems vairuotojams – ir baudžiamoji atsakomybė

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą atsakomybė neblaiviems vairuotojams bus taikoma tik nustačius ne daugiau negu 1,5 promilės girtumą. Asmenims, vairavusiems transporto priemones, arba tiems, kas mokė praktinio vairavimo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, nuo šių metų bus taikoma baudžiamoji atsakomybė. Sėdus įkaušusiam prie vairo grės bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Naujajame kodekse griežtinama atsakomybė už vengimą tikrintis neblaivumą ar apsvaigimą. Vengusiems pasitikrinti neblaivumą numatyta bauda nuo 1000 iki 2000 eurų (buvo iki 860 eurų) ir teisės vairuoti atėmimas iki ketverių metų.

Pasak policijos atstovės spaudai, iš neblaivių (apsvaigusių) vairuotojų vairuotojo pažymėjimas bus paimamas nusižengimo vietoje. Dėl teisės vairuoti ir vairuotojo pažymėjimo grąžinimo vairuotojai turės kreiptis ne į policiją, o į VĮ „Regitra“.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras