Sigitas Kancevyčius pralaimėjo mūšį – teismo verdiktas negailestingas(21)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-08 07:01

Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Tauragės viešosios Birutės Baltrušaitytės bibliotekos direktoriaus pareigų netekęs Sigitas Kancevyčius pralaimėjo prieš savivaldybės administraciją – vakar Tauragės rajono apylinkės teismas atmetė jo ieškinį, kuriuo vyras reikalavo pripažinti jo atleidimą neteisėtu ir išmokėti kompensaciją už priverstinę pravaikštą. Savivaldybės vadovai džiūgauja – vakar vakare ir meras Sigitas Mičiulis, ir savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savo feisbuko paskyrose paskelbė jiems džiugią naujieną ir komentavo, kad „teisybė yra“.

Į teismą Sigitas Kancevyčius kreipėsi prašydamas  pripažinti jo atleidimą iš bibliotekos direktoriaus pareigų neteisėtu ir grąžinti jį į ankstesnį darbą, priteisti jam vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką ir 500 eurų neturtinės žalos atlyginimo. Su ieškiniu savivaldybės administracija nesutiko ir teigė, kad S.Kancevyčiaus atleidimas iš darbo yra pagrįstas ir teisėtas. Mat bibliotekoje atliktas auditas konstatavo ne vieną pažeidimą, kurių du kvalifikavo kaip šiurkščius.

S.Kancevyčius teismui teigė, kad su juo buvo politiškai susidorota – meras Sigitas Mičiulis dar prieš auditą jį pasikvietė į savo kabinetą ir pareikalavo iš pareigų trauktis savo noru. S.Kancevyčiui nesutikus, į biblioteką buvo atsiųsti savivaldybės auditoriai.

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė konstatavo, kad S.Kancevyčius padarė šiurkščius darbo drausmės pažeidimus. Teismo išvadoje nurodoma, kad lėšos, skirtos bibliotekai, buvo naudojamos netaupiai, o bibliotekoje buvo nesilaikoma darbo santykius reglamentuojančios teisės normų. Teisėjos teigimu, drausminė nuobauda S.Kancevyčiui parinkta tinkamai ir yra proporcinga padarytiems darbo drausmės pažeidimams.

Teismas nusprendė S.Kancevyčiaus ieškinį atmesti ir priteisti iš jo Tauragės rajono savivaldybės administracijai beveik 2500 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimas per 30 dienų dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras