Daugiabučių bendrija nebeturi valdybos, lieka ir be pirmininko (2)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-09-22 05:29

Renovuotas daugiabutis J.Tumo-Vaižganto g. 129 netrukus gali likti be pirmininko, jį pakeisti nelabai kas nori. Autorės nuotrauka

J.Tumo-Vaižganto g. 129-ojo daugiabučio „Močiučių“ bendrijos pirmininko Voldemaro Kančaičio darbu buvo patenkinti ne visi, tačiau kai vyras užsimojo palikti šias nemažai laiko reikalaujančias neapmokamas pareigas – vėl negerai. Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipęsis šio namo gyventojas Juozas Astrauskas viešai klausia, ar „Močiučių“ bendrijos pirmininkas nebėga nuo atsakomybės – gal ką nors nori nuslėpti? Į du lapus surašytą pareiškimą dėl to, kad gyventojų susirinkimą laiko neįvykusiu, J.Astrauskas pakabino namo laiptinėje. 

Reikalauja pirmininko ataskaitos

Į redakciją kreipęsis J.Tumo-Vaižganto g. 129 namo gyventojas Juozas Astrauskas namo bendrijos pirmininko Voldemaro Kančaičio viešai teiraujasi apie namo gyventojų sutartis su elektros tiekėjais, taip pat dėl ko jis traukiasi iš pareigų nepateikęs gyventojams ataskaitos. Reikalauja, kad ją parengtų pats, o ne paimtų iš namą administruojančio Tauragės butų ūkio. 

– Tegul pirmininkas sutvarko reikalus su elektros tiekimo bendrove, gyventojams pristato savo veiklos ataskaitą ir tik tada traukiasi. Kadangi pirmininkas neatsiskaitė, jo atliktų darbų neįvertino revizorė, naujos bendrijos valdybos ir pirmininko rinkimai negalimi. Paskutinį bendrijos narių susirinkimą aš laikau neįvykusiu, nes kvorumas sudarytas dirbtinai – kai kurie žmonės pasirašė po susirinkimo, kiti į susirinkimą atėjo tik pasirašyti. Atsisakau būti naujai renkamos bendrijos valdybos nariu, nes net nesu bendrijos narys. Bendrijai priklauso mano žmona, – tvirtino J.Astrauskas. 

Vyras jau nebe pirmą kartą žiniasklaidai vardijo 2014 metų pradžioje baigto renovuoti namo, kuriame jis gyvena, problemas – iki galo neišvalytą ventiliaciją, nekokybišką namo fasadą.  

Susirinkimuose dalyvauti nenori 

„Močiučių“ bendrijos pirmininkas V.Kančaitis sakė, kad bendrijos pirmininko kadencija trunka trejus metus, o jis pirmininkauja jau penkerius. Kadencija užsitęsė, nes sukviesti namo gyventojus į susirinkimus, kad susidarytų kvorumas, esą sudėtinga. Žmonės, pasak pirmininko, neaktyvūs, į susirinkimus neateina. Anot V.Kančaičio, rugsėjo 12-ąją į susirinkimą atėjo daugiau žmonių, nes skelbime buvo parašyta, kad bus kalbama apie individualią elektros energijos apskaitą. Iki šiol namo gyventojai už elektrą mokėdavo per Tauragės butų ūkį.

– Namo bendrija valdybos nebeturi, nes vienas jos narys mirė, o kita narė pardavė butą ir čia nebegyvena. Niekas nenori eiti į valdybą. Ir pirmininkauti reikia laiko. Aš pats tiesioginiame darbe vadovauju 30-ies žmonių gamybai ir neslėpsiu – laiko man pritrūksta. Dėl Juozo Astrausko kaltinimo, kad aš bėgu... Aš niekur nebėgu, tiesiog noriu gyventi ramiai. Be to, turiu planų emigruoti, – prasitarė V.Kančaitis.

Jis tvirtino, kad finansinė ataskaita bus parengta, tačiau ją parengs namą administruojanti Tauragės butų ūkio bendrovė.

– Nei aš, nei Tauragės butų ūkis pavedimų vieni nedarome, todėl jų buhalterė ataskaitą ir parengs, – patikino pašnekovas.

Elektros sutartys bus sudarytos

V.Kančaitis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad elektros tiekimo sutartys su gyventojais bus sudarytos individualiai, todėl butų savininkams tereikia bendrovei „Eso“ užpildyti prašymus. Kai kurie tai jau padarė. Anot pirmininko, anksčiau šis reikalas dėl elektros tiekimo sutarčių buvo sudėtingesnis, nes reikėjo visų gyventojų sutikimo, o dažnas namo gyventojas į susirinkimus neina. Esą tik pretenzijas reiškia aktyviai.

V.Kančaitis sakė, kad dėl renovacijos broko kreipėsi į namą remontavusią bendrovę „Apastata“, rašė pretenzijas, taip pat – į Tauragės butų ūkį.  

– Ventiliacijas darbų rangovai valė mechaniniu būdu, kaip suprantu, šepečiais. Kiek jiems ėjo, tiek ir pravalė. Mano bute visos ventiliacijos traukia, – sakė bendrijos pirmininkas.

Liepą straipsnyje „Nepraėjo nė penkeri metai, o renovuotą namą teks remontuoti“ publikavome „Apastatos“ vadovo Mindaugo Apavičiaus atsakymą. Jis sakė, kad šio namo ventiliacijos angos buvo išvalytos. Tuomet jis pažadėjo, kad atvažiuos brigada sutvarkyti namo fasado. Kaip supratome iš J.Astrausko, ir tvarkė, tačiau jo akimis atmestinai, negruntuodami.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras