Darbo inspekcija: dviejų įmonių vadovo darbo diena – 12 valandų(17)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-28 06:16

Dviem įmonėms vadovaujantis Mindaugas Nevardauskas sako, kad ir Tauragės butų ūkio, ir Tauragės šilumos tinklų klientai jam bet kada gali paskambinti. Renaldo Malycho nuotrauka

Dėl dvigubų kauniečio Mindaugo Nevardausko pareigų tyrimą atlikusi Valstybinė darbo inspekcija pažeidimo neįžvelgia – įstatymas leidžia vienu metu vadovauti dviem savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms. M.Nevardauskas, Tauragės šilumos tinklų generalinis direktorius, prieš keletą savaičių paskirtas vadovauti ir privatizacijai ruošiamam Tauragės butų ūkiui. Tačiau, kaip informuoja Darbo inspekcija, šio vadovo darbo krūvis – didžiulis. Kasdien darbe jis turėtų praleisti po 12 valandų. Tikrinti, ar direktorius būna darbo vietoje – jau ne Darbo inspekcijos, o darbdavio prerogatyva. 

Darbo kodeksas leidžia

Kaip „Tauragės kurjeriui“ pranešė Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės teritorinio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius, šiuo metu vykdantis skyriaus vedėjo funkcijas, Tadas Povilaitis, atlikti tyrimą dėl dviem įmonėms vadovaujančio Mindaugo Nevardausko inspekcijos paprašė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Pastaroji institucija aiškinosi, ar eidamas dvigubas vadovaujančias pareigas šis vyras nepažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų. VTEK tyrimas buvo palankus M.Nevardauskui.

Išsiaiškinusi situaciją, Darbo inspekcija pranešė, kad tyrimo metu buvo apklausas M.Nevardauskas, padarytos reikiamų dokumentų kopijos.

„Rašytiniame paaiškinime Mindaugas Nevardauskas nurodė, kad jis šiuo metu dirba UAB Tauragės šilumos tinklai ir UAB Tauragės butų ūkis. UAB Tauragės butų ūkis dirba 0,5 etato, t.y. 4 valandas per dieną. Iš Mindaugo Nevardausko pateiktų darbo sutarčių nustatyta, kad jis darbo sutarties pagrindu 1 etatu dirba UAB Tauragės šilumos tinklai direktoriumi, taip pat darbo sutarties pagrindu 0,5 etatu dirba UAB Tauragės butų ūkis direktoriumi. Abiejose darbovietėse Mindaugui Nevardauskui sudarytas darbo grafikas. Paminėtų aplinkybių pagrindu galima daryti išvadą, kad Mindaugas Nevardauskas tiek UAB Tauragės šilumos tinklai, tiek UAB Tauragės butų ūkis dirba teisėtai sudarytų rašytinių darbo sutarčių pagrindu. Mindaugo Nevardausko darbo laikas abiejose darbovietėse nustatytas darbo grafikais, jo darbo laiko režimas nepažeidžia LR darbo kodekso 114 straipsnyje numatyto maksimalaus darbo laiko reikalavimų“, – rašoma Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės teritorinio skyriaus pranešime.

Dirba 12 valandų per dieną

Jei M.Nevardauskas Tauragės šilumos tinkluose dirba visu etatu – pagal darbo laiko apskaitą tai turėtų sudaryti 8 darbo valandas per dieną, o Tauragės butų ūkyje 4 valandas – ir darbo grafikai nesikerta, tai reiškia, kad jis per dieną darbe turėtų praleisti 12 valandų. Jei dar naudojasi pietų pertrauka, jo darbo diena turėtų trukti nuo 8 iki 21 val. Ar tai pakeliamas krūvis? Juolab, jei vadovas gyvena kitame mieste ir į darbą važinėja.

Darbo inspekcijos vyriausiasis darbo inspektorius T.Povilaitis sako, kad tikrinti, ar darbuotojas yra darbo vietoje ir ar iš tikrųjų išdirba visas jam priklausančias valandas, yra jau ne Darbo inspekcijos, o darbdavio – šiuo atveju Tauragės rajono savivaldybės administracijos prerogatyva.

– Įstatymas leidžia 12 valandų darbo laiką per dieną. O ar darbuotojas būna savo darbo vietose, jau ne Darbo inspekcijos reikalas. Tai darbdavių, akcininkų, reikalas. Jo darbo grafikas sudarytas taip, kad darbo laikas abiejose darbovietėse nesikerta – vienu metu dviejose darbovietėse jis nebūna. Tiesa, darbo grafikas sudarytas taip, kad nėra palikta laiko pereiti iš vienos darbovietės į kitą. Tačiau dirbant kompiuteriu priklauso 5–10 minučių poilsio pertraukos. Tai jei kiltų abejonių dėl to, manau, direktorius savo perėjimą iš vienos darbovietės į kitą pagrįstų tomis pertraukėlėmis, – sakė T.Povilaitis.

Gandus, kad ieško kito darbo, neigia

Paklaustas, kaip suspėja eiti dvejas pareigas ir kuriuo metu kurioje darbovietėje jį galima rasti – kuriuo metu dirba Tauragės butų ūkyje ir Tauragės šilumos tinkluose, M.Nevardauskas patikino, kad pareigas eiti suspėja, tačiau kurioje darbovietėje kuriuo metu būna, neatskleidė.    

„Ačiū, dirbti suspėju. Mane visada galima rasti telefonu 8 650 21 727, elektroniniu paštu mindaugas.nevardauskas@tst.lt ir mindaugas.nevardauskas@taubu.lt. Elektroninis paštas atsinaujina kas 5 minutes telefone. Visada pasiskambinus galima susitarti dėl susitikimo, informacija apie mano kontaktus yra skelbiama viešai. Kadangi tiek Šilumos tinklai, tiek Butų ūkis vykdo daugybę projektų, todėl dažnai važinėju po objektus, valstybines ir savivaldybės įstaigas, įmonės padalinius, susitikimus ir t.t. Iki šiol niekam nekilo problemų su manęs suradimu ir susitarimu dėl susitikimo, tiesiog reikia pasiskambinti ir susitarti. Manau, tai yra normali praktika visame pasaulyje. Nesupykite, bet ar aš važiuoju namo, ar nakvoju Tauragėje, tai yra mano asmeninis reikalas, kurio tikrai nenoriu komentuoti žiniasklaidai. Taip pat pacituosiu darbo kodeksą: 103 straipsnis. Darbo sutarties vykdymo ypatumai. 1. Juridinio asmens vadovas savo darbo laiką tvarko pats, nepažeisdamas darbo teisės normų nustatytų maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko trukmės reikalavimų“.

Gandus apie tai, kad ketina trauktis iš savivaldybės įmonių vadovų pareigų ir ieško darbo Kaune, kur gyvena, M.Nevardauskas neigia. Jo teigimu, ši žiniasklaidą pasiekusi informacija yra neteisinga. „Tauragėje man patinka, abiejų įmonių kolektyvuose dirba nuostabūs, šaunūs, nuoširdūs ir darbštūs žmonės, kurie deda visas pastangas, kad nepertraukiamai visuomenei būtų tiekiamos aukščiausios kokybės paslaugos už mažiausią įmanomą kainą“, – atsakė M.Nevardauskas.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras