„Tauragės regiono keliai“ bus prijungti prie „Kauno regiono kelių“(7)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2017-08-30 07:31

Redakcijos archyvo nuotrauka

Apie tai, kad šalies kelius prižiūrinčias apskričių įmones reikia reorganizuoti – apjungti į stambesnes, kalbėta senokai. Panašu, reikalai pajudėjo – Lietuvos Respublikos Vyriausybės liepos 5 d. nutarimu dėl valstybės įmonių reorganizavimo nuspręsta, kad valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“, kaip ir kitos panašios įmonės, būtų reorganizuota ir prijungta prie valstybės įmonės „Kauno regiono keliai“. 

Reorganizacija – jau greit

Skelbiama, kad reorganizavimo tikslas – optimizuoti ir sumažinti valstybės įmonių, kurios prižiūri valstybinės reikšmės kelius, valdymo išlaidas ir suformuoti efektyvų valstybinės reikšmės kelių priežiūros modelį. Įsakymą reorganizuoti ir sujungti įmones pasirašė ministrą  pirmininką liepą pavadavęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Prie „Kauno regiono kelių“ bus prijungtos ir valstybės įmonės „Alytaus regiono keliai“, „Klaipėdos regiono keliai“, „Marijampolės regiono keliai“, „Panevėžio regiono keliai“, „Šiaulių regiono keliai“, „Telšių regiono keliai“, „Utenos regiono keliai“, „Vilniaus regiono keliai“, „Automagistralė“.

Skelbiama, kad po reorganizavimo veiksiančios valstybės įmonės „Kauno regiono keliai“ veiklos tikslas bus atlikti valstybinės reikšmės kelių techninę priežiūrą ir vykdyti kitą veiklą, skirtą viešiesiems interesams tenkinti.

Ketvirtadienį „Tauragės kurjerio“ kalbintas VĮ „Tauragės regiono keliai“ direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai Arvydas Andriejauskas, laikinai einantis direktoriaus pareigas, patvirtino, kad įmonės reorganizavimas įvyks jau greitai.

– Šiandien buvau Vilniuje, Kelių direkcijoje, dėl to reorganizavimo. Kol kas dar ne visą informaciją turiu, todėl gal dar šiek tiek anksti kalbėti. Greitu laiku, tikriausiai ateinančios savaitės antradienį, visa informacija bus paviešinta, ir patys ją savo tinklalapyje paskelbsime, – sakė A.Andriejauskas. 

Darbuotojų nemažės

Šiuo metu įmonėje, imant kartu „Tauragės regiono kelius“ ir tris kelių tarnybas – Jurbarko, Šilalės ir Tauragės – dirba 163 žmonės. Pasak A.Andriejausko, pagal reorganizavimo sąlygas darbuotojų atleisti neplanuojama.

Jau nuo pernai, kai iš darbo išėjo buvęs direktorius Vytautas Povilaika, įmonė neturi direktoriaus. Paklaustas, galbūt direktoriaus ir nebereikės, bus vadovaujama iš centro, A.Andriejauskas sakė:

– Vis tiek kas nors turės būti. Viskas bus numatyta reorganizavimo sąlygose – kokie bus padaliniai, kaip vadinsis, kaip jie  bus valdomi. Galbūt nebus valstybės įmonės „Regiono keliai“, bus viena įmonė – VĮ „Kelių priežiūra“. Kai viskas bus numatyta, jūs gausite visą informaciją, – sakė A.Andriejauskas.

VTEK pradėjo tyrimą dėl direktoriaus pavaduotojo elgesio

„Tauragės regiono kelius“ neramina ir daugiau problemų – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) liepos 12 dienos posėdyje nusprendė pradėti tyrimą dėl VĮ „Tauragės regiono keliai“ vadovo pavaduotojo-vyriausiojo inžinieriaus Stasio Būrės elgesio. Aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus, vengti interesų konflikto, o jam kilus nusišalinti bei priimti interesų konfliktą keliančias dovanas ar paslaugas.

Komisijai pranešta, kad 2016 m. gegužę S.Būrė, laikinai eidamas šios įmonės direktoriaus pareigas, pasirašė daugiau nei 12 tūkst. Eur vertės sutartį su UAB „Viacon Baltic“ dėl kelių įrangos pirkimo. O po dviejų savaičių jis dalyvavo šios bendrovės esą organizuotoje ir jos finansuotoje poilsinėje-pramoginėje kelionėje į Suomiją.

Komentuoti šios situacijos laikinai direktoriaus pareigas einantis A.Andriejauskas nepanoro – pasak jo, S.Būrė kol kas buvo nušalintas laikinai, o kol tyrimas nebaigtas, sunku ką nors daugiau pasakyti.  

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras