Tauragėje lankosi Portugalijos prezidentas(6)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-08-29 09:39

Portugalijos karių kontingentas įsikūręs Tauragėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione 

Rugpjūčio 29 d. Lietuvoje viešintis Portugalijos Respublikos Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, lydimas Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrų ir kariuomenės vadų, lankosi Tauragėje, kur susitinka su Portugalijos rotacinių pajėgų kariais.

Prieš tai Kauno įgulos karininkų ramovėje Portugalijos Respublikos Prezidentas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Susitikime valstybių vadovai aptars saugumo padėtį Europoje ir gynybos bendradarbiavimą NATO.

Lietuvoje nuo šių metų gegužės keturių mėnesių laikotarpiui bendroms pratyboms su Lietuvos kariais dislokuoti apie 100 Portugalijos rotacinių pajėgų karių su savo kovine technika.

Portugalų kontingentą sudaro Rato mechanizuotojo bataliono kuopa, kuri yra suformuota iš valdymo grupės, trijų mechanizuotų būrių, mechanizuotų pabūklų skyriaus ir paramos būrio.

Portugalijos karių kontingentas įsikūręs Tauragėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione ir kartu su bataliono kariais dalyvauja Lietuvoje rengiamose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose.

Tai jau trečias kartas, kai Portugalija siunčia savo karius kelių mėnesių pratybų laikotarpiui Lietuvoje.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras