Nors mokyklose dar kvepia dažais, mokslo metams pasiruošta(18)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-08-25 10:17

Jovarų pagrindinėje mokykloje remontuojama poilsio erdvė. Autorės nuotrauka

Iki Rugsėjo 1-osios skaičiuojant paskutiniąsias dienas sukrunta ne tik mokinukai ir jų tėvai. Tradiciškai mokyklas lanko ir rajono vadovai. Mokyklų apžiūros komisija antradienį apžiūrėjo septynias miesto mokyklas. Bendras vaizdas džiugina: pedagogų netrūksta, o kasmetiniai remontai beveik baigti. 

– Nėra taip buvę, kad mokyklos nepasiruoštų naujiems mokslo metams, ir šiemet situacija visai nebloga, – po paskutinės miesto mokyklos apžiūros pastebėjo Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Pirmąją komisija aplankė „Versmės“ gimnaziją. Kaip sakė mokyklos direktorė Albina Senkuvienė, planuojama, kad naujuosius mokslo metus pradės 424 gimnazistai. Šiemet gimnazijoje sukomplektuotos keturios pirmokų klasės, pernai buvo trys. Lankymosi dieną mokykloje aidėjo mokinių balsai – vyko savaitę truksianti pirmokų stovykla, į kurią susirinko per 80 būsimų gimnazistų. Didžiausias šios vasaros „Versmės“ darbas – pakeistas Technologijų centro stogas.

Jovarų pagrindinėje mokykloje, kurioje, kaip minėjo direktorius Algimantas Kaminskis, rugsėjį turėtų susirinkti apie 380 mokinių, svarbiausias atliktas darbas – įrengti šeši dušai, suremontuotas persirengimo kambarys. Dažais kvepia ir holas šalia aktų salės. Jis, pasak direktoriaus, virs parodų, poilsio zona. Mokyklos vadovas valdžios atstovams aprodė ir patalpas, kuriose galėtų būti įrengta iki pietų veikianti priešmokyklinukų grupė. Kaip vieną didžiausių mokyklos problemų direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Vitalija Jančiauskienė įvardijo neaptvertą mokyklos teritoriją.

– Kariaujame ne tik su šunimis, bet ir su neblaiviais gyventojais, – žurnalistei atviravo direktoriaus pavaduotoja.

Rajono vadovai apžiūrėjo ir Jovarų pagrindinės mokyklos patalpose įsikūrusio Suaugusiųjų mokymo centro penkias klases bei suremontuotą mokytojų kambarį. Pasak direktorės Onos Sturonienės, šiemet, kaip ir pernai, tikimasi, kad centre mokysis apie 150 mokinių.

Martyno Mažvydo progimnazijoje didelių remontų nevyksta – bendruomenė laukia mokyklos renovacijos. Džiugi žinia, kad jau keletą metų stabilus šios mokyklos mokinių skaičius šį rugsėjį išaugs – į Rugsėjo 1-osios šventę ateis 20 mokinių daugiau nei pernai – apie 620.

– Ir rytoj galime pradėti mokslo metus, – tokiais žodžiais komisiją pasitiko „Šaltinio“ progimnazijos direktorės pavaduotoja Violyta Bivainienė. Mokyklos kiemas ir takai iškloti trinkelėmis, remontuojama valgykla ir aktų salė. Tai paskutinės progimnazijos renovuojamos patalpos.

Per 500 gimnazistų skaičiuojančios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas išvardijo smulkesnius atliktus darbus ruošiantis mokslo metams ir aprodė patalpas, kuriose bus įrengti papildomi dušai ir persirengimo kambariai, o esami – remontuojami. Besilankančiųjų mokykloje akys užkliuvo už mokyklos fasado – prieš penkerius metus plautas fasadas vėl reikalauja dėmesio.  

Jauniausioje pagal amžių, bet graudžiausiai pagal išvaizdą atrodančioje „Aušros“ pagrindinėje mokykloje problemų, ko gero, daugiausia. Kosmetiškai remontuojama valgykla, prie sporto salės įrengta ventiliacija, atlikti kiti smulkesni remonto darbai. Svečius mokyklos vadovė nusivedė į prieš ketverius metus suremontuotą aktų salę, kurioje po linoleumu, kaip aiškino direktorė, pūva mediniai grindų balkiai.

Rugsėjo pirmajai jau pasiruošusi nuolatinio direktoriaus vis dar neturinti Tarailių progimnazija. Svečius pasitikusi mokyklos darbuotoja patikino, kad jau išdažytos klasės, koridoriai, palydėjo rajono vadovus iki sporto salės. Šią vasarą perdažytos jos grindys.

Artimiausiu metu komisija lankys kaimo mokyklas.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras