Gyventojai pakraupę: konteineriai plūsta atliekomis (23)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2017-08-17 07:48

Vasario 16-osio gatvėje atliekų konteineris taip atrodė šiandien rytą. Sigito Kancevyčiaus nuotrauka

Po Žolinės redakciją pasiekė ne vienas gyventojų skundas dėl prie daugiabučių gyvenamųjų namų perpildytų konteinerių. Kai kur šiukšlės neišvežtos apie tris savaites. Atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ atstovas griebiasi už galvos: įvedus dvinarę atliekų rinkliavos sistemą, atliekos ėmė tvindyti atliekų surinkimo aikšteles.

– Pas mus, Tauragės dvare, konteineriai skęsta šiukšlėse. Per Žolinę lankiausi Eičiuose. Ten situacija panaši. Sako, kad iš Eičių atliekų neišveža jau apie tris savaites. Ir Ateities take teko lankytis. Ten taip pat konteineriai perkrauti, – vardijo Tauragės dvaro gyventoja.

Apie persipildytus konteinerius informacija pasklido ir socialiniuose tinkluose. Vienas gyventojų piktinosi, kad Žolinę teko sutikti kieme atliekomis užverstais konteineriais.

Kas nutiko, kodėl atliekos neišvežamos? Mindaugas Ašmonas, atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ Tauragės padalinio vadovas, sako, kad pastarąją savaitę kilo problemų Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre (TRATC), mat sugedo svarstyklės.

– Neveikė TRATC’o svarstyklės (atliekų vežėjo atgabentos atliekos TRATC’e yra sveriamos, – red.). Buvo samdoma laikina įmonė, sverianti atliekas. Tačiau ji atliekų nesverdavo savaitgaliais. O mes atliekas šeštadieniais renkame. Surinkdavome tiek, kiek telpa į šiukšliavežes, ir grįždavime į savo sandėlius. Pirmadienį išpildavome sąvartyne. Kurių objektų atliekos netilpdavo, tie konteineriai ir likdavo neištuštinti, – priežastį, kodėl pastarąją savaitę sutriko atliekų išvežimo tvarka, nurodė M.Ašmonas.

Pasak M.Ašmono, nuo liepos 1 dienos įvedus naująją dvinarę atliekų surinkimo sistemą prie daugiabučių namų konteinerių itin padaugėjo atliekų. Kodėl? Rinkliavą sudaro dvi dalys: pastovioji ir kintamoji. Kaimų gyventojams pagal naująją rinkliavą antrojoji, kintamoji, mokesčio dalis priklauso nuo jų atliekų kiekio. Vengdami didesnio mokesčio, kaimų gyventojai, anot atliekų tvarkymo įmonės Tauragės padalinio vadovo, ėmė atliekas vežti į miesto daugiabučių atliekų tvarkymo aikšteles.

– J.Tumo-Vaižganto, Aerodromo gatvėse – perpildyta. Iš Butkelių indvidualių namų gyventojai atliekas veža į Tauragės dvarą. Kad ištuštintume laiku konteinerius, turėtume važiuoti po du kartus į dieną, – dėstė M.Ašmonas.

Pašnekovas sako, kad problemą iš dalies išspręstų prie daugiabučių namų pastačius daugiau konteinerių. Tačiau tam reikėtų platinti atliekų surinkimo aikšteles.

– Tačiau vėl – jos nuo daugiabučių namų turi būti nutolusios tam tikru atstumu. Yra taikomos tam tikros higienos normos. Gali būti, kad aikšteles praplatinus higienos normos būtų pažeistos. Aikštelių platinimu turėtų susirūpinti seniūnai, – sakė pašnekovas.

„Ekonovus“ atstovas informavo, kad kur atliekos nesurenkamos, jei buitinių atliekų konteineriuose randama automobilių laužo atliekų, statybinio laužo, buitinės technikos.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras