Liepos 6-oji: himną tauragiškiai kviečiami giedoti ant piliakalnių(2)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-07-06 06:21

Pagramančio piliakalnis. Renaldo Malycho nuotrauka

Prieš aštuonerius metus prasidėjęs visuotinis Lietuvos himno giedojimas liepos 6-ąją visame pasaulyje šiemet įgauna ir dar vieną atspalvį – minint Lietuvos piliakalnių metus „Tautiška giesmė“ bus giedama net nuo 100 piliakalnių įvairiose mūsų valstybės teritorijos vietose. Į šią akciją įtraukti ir keturi mūsų krašto piliakalniai.

Kiekvienas atrinktas piliakalnis turės ir savo „Tautiškos giesmės“ šauklį – žymų to regiono asmenį, visuomenės veikėją ar bendruomenei nusipelniusį žmogų, kuris užduos pirmąjį toną vieningam giedojimui.

Ant Ivangėnų piliakalnio būti šaukliu garbė atiteko aktyviam Skaudvilės krašto veikėjui, „Skaudvilės krašto“ bendruomenės pirmininkui Vidui Bičkui.

Ant Batakių piliakalnio himną pradės giedoti Batakių kultūros namų renginių organizatorė Vaida Laugalienė.

Šaukliu ant Pagramančio piliakalnio bus Kultūros centro darbuotojas Justas Kirstukas.   

Tradiciškai himną giedodavę prie kultūros namų Dapkiškių bendruomenės nariai šiemet rinksis ant Dapkiškių piliakalnio, o šauklės titulas atiteko kultūros namų kultūrinių renginių organizatorei Laimai Cancingerienei.

Konkrečius piliakalnius, ant kurių bus giedama „Tautiška giesmė“, rinko pačios savivaldybės.

Iš viso Lietuvoje piliakalnių – pagoniškos kultūros palikimo objektų priskaičiuojama apie 840, mūsų rajone – 15, o jų tankumas mūsų šalyje vienas didžiausių pasaulyje.

Ši unikali iniciatyva, palaikoma pilietiškų žmonių, organizacijų ir aktyvių bendruomenių jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi.

Valstybės, arba Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną tauragiškiai kviečiami tradiciškai giedoti valstybės himną ir kitose vietose – burtis bendruomenėse, su kaimynais ar tiesiog namuose. Alėjoje prie Tauragės kultūros rūmų nuo 20.30 val. iki 21.30 val. vyks muzikinis vakaras, kuriame dalyvaus Tauragės choras „Gloria“.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras