Kilus ažiotažui mokesčių mokėjimo terminas pratęstas(11)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-03-03 12:37

Ir paskutinę mėnesio darbo valandą laukiantieji sumokėti mokesčius netilpo vienoje patalpoje. Autorės nuotrauka 

Trumpasis metų mėnuo gyvenantiems Tauragės butų ūkio eksploatuojamuose daugiabučiuose baigėsi „su bumbulu“. Prie butų ūkio kasų tiek J.Tumo-Vaižganto, tiek Bažnyčių gatvėje nusidriekė ilgos mokesčių mokėtojų eilės. Buvo kas sausakimšose ir pritroškusiose patalpose nualpo. Nors butų ūkio administracija, sulaukusi gyventojų pasipiktinimų, grąžino į kasas po antrą darbuotoją ir atstatė senąjį darbo laiką, sumokėti mokesčius spėjo ne visi. 

Ne visiems pavyko sumokėti iki mėnesio pabaigos

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės butų ūkis, per mėnesį J.Tumo-Vaižganto ir Bažnyčių gatvių kasose gyventojai vidutiniškai apmoka apie 7500 sąskaitų. Šios bendrovės kasose gyventojai moka ne tik Tauragės butų ūkiui, bet ir už „Tauragės vandenų“, Tauragės šilumos tinklų, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro, bendrovės ESO paslaugas.

Tauragės butų ūkio direktorius Liutauras Indriuška „Tauragės kurjeriui“ jau po pirmųjų skundų dėl susidariusių eilių sakė, kad kasos bendrovei nepelningos, nes iš gyventojų neima mokesčio, todėl valdyba priėmė sprendimą sumažinti darbuotojų. Be to, viena kasų darbuotoja kaip tik tuo metu išėjo iš darbo, kita – į atostogas. „Tauragės vandenys“ pranešimus gyventojams apie mokestį vasarį pateikė vėliau nei įprastai, o dar ir mėnuo trumpesnis. Todėl ir susidariusios eilės.

Vasario 28-ąją grūsties nebebuvo tik Bažnyčių gatvės kasoje. Kai kurie žmonės sakė atėję jau iš penkto karto.

– Anksčiau neįmanoma buvo sulaukti. Žmonės net alpo, – žurnalistei sakė pagyvenusi moteris. 

J.Tumo-Vaižganto gatvėje žmonių iki pat darbo dienos pabaigos buvo labai daug. Vedina dviem mažamečiais vaikais mokesčių sumokėti atėjusi jauna moteris žurnalistei sakė, kad grįžo ketvirtą kartą, bet vis nesėkmingai.

– Mokėjimo lapelis už šaltą vandenį į pašto dėžutę atėjo vėliau nei įprastai, o nuėjus sumokėti dirbo tik viena kasa. Kiek esu girdėjusi, prasidėjus kitam mėnesiui nebeįmanoma sumokėti už šildymą, nes kasoje nebebūna lapelių. Be to, už vėlavimą skaičiuoja delspinigius, tai būtų neteisinga, – piktinosi kita tauragiškė.

– Už šaltą vandenį iš „Tauragės vandenų“ sąskaitą gaunu į pašto dėžutę. Ant jos yra barkodas, todėl šią sąskaitą apmokėjau viename prekybos centrų. Kaip bus su sąskaitų apmokėjimu už komunalines paslaugas ir šildymą, dar nežinau. Elektroninės sąskaitos iš šilumos tinklų nesame užsisakę. O butų ūkis net neturi sąskaitų su barkodu, kaip kitaip sumokėti už komunalines paslaugas, nesidomėjau, – vasario 28-ąją žurnalistei išklojo jaunas vyras. 

Galės sumokėti iki kovo 10 dienos

„Tauragės kurjerio“ žurnalistė atsakymų, kaip elgtis tiems, kurie nespėjo sumokėti mokesčių laiku, nuėjo ieškoti į Tauragės butų ūkio bendrovę. Šįkart direktorius L.Indriuška su žurnaliste nesikalbėjo, nukreipė pas specialistes. Į talką joms atėjo ir šios bendrovės vyriausioji buhalterė Stasė Gedvilaitė. Žurnalistės akivaizdoje buhalterė paskambino į Tauragės šilumos tinklus ir paprašė, kad jie iki kovo 10 dienos iš kasų nepasiimtų neapmokėtų lapelių, todėl tie, kurie nesumokėjo mokesčių, galės be problemų tai padaryti. Tauragės butų ūkis už neapmokėtas sąskaitas delspinigių esą neskaičiuos.

Tačiau S.Gedvilaitė priminė naują darbo laiką – Tauragės butų ūkio kasos dirbs tik nuo 8 iki 17 valandos. Pietų pertrauka – nuo 13 iki 14 val. Piko metu, nuo mėnesio vidurio, kasose dirbs po dvi kasininkes.

Suprantama, kad toks kasų darbo laikas patogus tik nedirbantiems žmonėms. Tauragės butų ūkio vadybininkė Gintarė Rakauskienė siūlo išeitį – ragina užsisakyti sąskaitas internetu iš „Tauragės vandenų“, Tauragės šilumos tinklų ir Tauragės butų ūkio. Tuomet nereikės stovėti eilėse.

– Suprantu, kad vyresni žmonės nemoka arba kai kurie neturi galimybių mokėti internetu, tačiau nemažai gyventojų eina mokėti į kasas tiesiog iš įpročio. Kai pasiūlom mokėti internetu, sako, kad iki šiol nė nepagalvojo apie tai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė G.Rakauskienė.

Ji stebėjosi, kad nėra nė 10 procentų Tauragės gyventojų, kurie butų ūkio sąskaitas apmokėtų internetu.

Kaip gauti mokėjimo lapelį internetu?

Pasak G.Rakauskienės, norint iš Tauragės butų ūkio internetu gauti mokėjimo lapelį, tereikia arba nueiti pas kasininkę ir užpildyti prašymo formą, arba jei yra galimybė, parsisiųsti prašymo formą iš Tauragės butų ūkio interneto svetainės www.taubu.lt/teisine-informacija. Užpildytus ir pasirašytus prašymus reikia atiduoti kasininkėms arba nunešti bendrovės administracijai. Galima pasirašytą ir nuskenuotą prašymą nusiųsti elektroniniu paštu info@taubu.lt. Pildyti paraiškos tiesiogiai internetu galimybių nėra.

Už paslaugas galima sumokėti naudojantis internetine bankininkyste. Sumokėti galima ir Lietuvos pašto skyriuose. Tačiau šiose įstaigose taikomas komisinis mokestis. Tauragės butų ūkio kasose atskiro mokesčio už kiekvieno lapelio paėmimą nėra.

„Tauragės vandenys“ vėlavo dėl techninių kliūčių

UAB „Tauragės vandenys“ Abonentinės tarnybos viršininkė Vida Gedmintaitė „Tauragės kurjeriui“ aiškino, kodėl vasarį vėlavo mokėjimo pranešimai gyventojams. Anot jos, nuo sausio bendrovė Abonentinės tarnybos darbui įdiegė naują kompiuterinę programą. Išsiųsti mokėjimo pranešimus gyventojams bendrovė vėlavo dėl techninių kliūčių.

– Įprastai „Tauragės vandenys“ apskaičiuoja mokėjimus už per ataskaitinį laikotarpį suvartotą geriamąjį vandenį ir (ar) suteiktas nuotekų tvarkymo paslaugas ir pateikia mokėjimo dokumentą vartotojams iki kito mėnesio, einančio po ataskaitinio laikotarpio, 15 dienos. Vartotojas gali pasirinkti labiausiai jam priimtiną atsiskaitymo būdą – internetas, bankas, paštas, Tauragės butų ūkio kasa, kredito unija, vandens tiekėjo kasa, „Perlo paslaugos“, prekybos centro  „Maxima“ terminalai, – vardijo „Tauragės vandenų“ Abonentinės tarnybos viršininkė.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras