Tyrimas: kas antra Tauragės apskrities šeima turi daugiau nei vieną televizorių(11)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-04-19 13:33

Raimondos Alysienės nuotrauka

Pusė namų ūkių Tauragės apskrityje turi daugiau nei vieną televizorių. Dauguma (75 proc.) jų turi ir bent vieną skystųjų kristalų, plazminį ar LED, o 27 proc. – išmanųjį televizorių. 50 proc. Tauragės apskrities gyventojų namuose turi tik vieną televizorių. Šiuos duomenis atskleidė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Kantar TNS“ atliktas tyrimas apie televizijos naudojimą Lietuvoje.

Palyginimui visoje Lietuvoje daugiau nei vieną televizorių turi 54 proc. namų ūkių, o daugiausiai (64 proc.) tokių šeimų – Panevėžio apskrityje. Pagal šiuolaikinius skystųjų kristalų, plazminius ar LED televizorius turinčių gyventojų dalį Tauragės apskritį lenkia Telšių ir Klaipėdos apskritys, kur tokius įrenginius turi atitinkamai 79 proc. ir 81 proc. namų ūkių.

Tyrimo duomenimis, daugiau nei trečdalis (40 proc.) Tauragės apskrities šeimų namuose vis dar turi bent vieną kineskopinį televizorių.

– Lietuviai ir toliau noriai žiūri televiziją ir vis dažniau tai daro naudodamiesi technologiniu požiūriu pažangesniais televizoriais. Daugelis gyventojų žiūrėdami televiziją šiandien nori mėgautis aukštos kokybės vaizdu ir garsu, o neretai ir naudotis įvairiomis papildomomis funkcijomis, todėl dažniau renkasi modernesnius televizorius, – sako „Kantar TNS“ Media departamento projektų vadovė Lina Petraitienė.

Vertinant TV signalo priėmimo būdą, tyrimo duomenimis, daugiausiai Tauragės apskrities gyventojų naudojasi skaitmenine antžemine (64 proc.) ir kabeline (15 proc.) televizija. Visoje šalyje per metus labiausiai (3 proc. punktais) padaugėjo internetinę (IPTV) televiziją naudojančių namų ūkių, o Tauragės apskrityje jų dalis siekia 11 proc. Dar 13 proc. Tauragės apskrities gyventojų naudojasi palydovinės televizijos paslaugomis. Iš viso 45 proc. apskrities gyventojų už televizijos paslaugas moka.

Siekdama išsiaiškinti lietuvių televizijos žiūrėjimo tendencijas ir technines galimybes „Kantar TNS“ nuolat vykdo šalies gyventojų apklausas ir kasmet atlieka „Establishment“ tyrimą. Pernai jo metu iš viso telefonu buvo apklausta daugiau nei 5 tūkst. visos Lietuvos namų ūkių gyventojų, vyresnių nei 15 metų amžiaus.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras