Kainų komisija patvirtino didesnes vandens kainas(26)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-02-24 07:08
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Margaritos Rimkutės nuotrauka

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija suderino UAB „Tauragės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. Geriamojo vandens bazinė kaina artimiausiu metu turėtų kilti nuo 1,90 iki 2,14 Eur/kub. m (be PVM). Tačiau tai dar ne pabaiga.Pasak „Tauragės vandenų“ vadovo Eduardo Anulio, kitąmet vandens kaina Tauragėje gali šoktelėti gerokai aukščiau.

Kaip praneša Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, įvertinus bendrovės „Tauragės vandenys“ planuojamas įgyvendinti investicijas ir 2014 m. sąnaudas, vasario 18 dieną buvo suderinta vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, 2,14 Eur/kub. m (be PVM) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina. „Tauragės vandenų“ komisijai pateikta kaina buvo kiek mažesnė – 2,10 Eur/kub. m (šiuo metu yra 1,90 Eur/kub. m). Nuotekų tvarkymo kaina šiuo metu yra 1,10 Eur/kub. m, komisijos suderinta – 1,19 Eur/ kub. m (be PVM).

Šios kainos suderintos trejiems metams, jas perskaičiuoti privalu bus kasmet. Jas dar turės tvirtinti Tauragės rajono savivaldybės taryba.

Paprašytas paaiškinti, ką reiškia Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimas, bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis sako, kad realiai kainos gyventojams kils nedaug.

– Kol kas iš kainų komisijos negavome oficialaus rašto. Po to dar turės taryba spręsti. Manau, kad didesnė kaina bus patvirtinta balandį. Bet tikrai brangimas nedidelis – apie 5 procentus. Labiau pajus daugiabučių namų gyventojai, kadangi šiuose namuose yra vandens nuostoliai nuo įvadinio skaitiklio ir nuo gyventojų skaitiklio, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Anulis.

Vandens kainos augimą Tauragėje komisija suderino palyginti nedidelį, nes į ją neįskaičiuota dumblo džiovinimo įrenginių investicija.

– Neįskaičiavo todėl, kad komisija vertino 2014 metų mūsų investicijas, o tais metais įrenginiai dar nedirbo, darbai užsitęsė. O ten žiauri amortizacija. Jei ta amortizacija būtų įskaičiuota, kaina būtų kilusi labai daug. Tačiau taip atsitikti gali kitais metais, kai kaina vėl bus perskaičiuojama. Po metų, kai jie žiūrės sąnaudas, bus visai kiti skaičiai. O gal bus geri metai, gal lietaus bus mažai, sąnaudų bus mažiau, – svarstė E.Anulis.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras