Ugniagesiai perspėja dėl pavojingų varveklių(0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-01-26 12:03
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Margaritos Rimkutės nuotrauka

Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuoja atlydį, didėja tikimybė ne tik patirti traumas slidžiame kelyje, bet ir būti sužeistam krentančių varveklių ar sniego nuošliaužų nuo stogų. Kaip tvirtina Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektoriai, grėsmę keliančių varveklių šalinimu nuo namų turi pasirūpinti pastatų savininkai, namų bendrijos ar juos administruojančios įmonės.

– Ant stogų susidarius dideliam sniego sluoksniui, ypač prasidėjus lijundrai ar šlapdribai, stogo konstrukcijos gali jo neatlaikyti, todėl patartina ieškoti galimybių juos nuvalyti. Į tai dėmesį turi atkreipti mažą nuolydį turinčių stogų savininkai, nes ant jų gausiai kaupiasi sniegas, o atšilus – ledas ir vanduo. Ant namų stogų susidarę varvekliai ir sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, todėl už gyvenamųjų namų ir kitų statinių priežiūrą atsakingi asmenys privalo operatyviai šalinti varveklius, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą, – teigia Tadas Vosylius, Tauragės Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius.

Pasak jo, už netinkamą pastatų priežiūrą numatyta administracinė atsakomybė, o dėl nelaimingo atsitikimo galima ir civilinė atsakomybė. Valant stogus ar daužant varveklius būtina aptverti teritoriją, kad krintantis sniegas ar varvekliai neužkristų ant praeivių ir jų nesužalotų.

Ugniagesiai įspėja jokiu būdu neliesti elektros laidų, vengti būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. Vairuotojai neturėtų laikyti automobilių arti namų ar po medžiais.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras