Pilni šiukšlių konteineriai – neišsprendžiama problema(0)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-09-28 09:41

Štai taip atrodo konteinerių aikštelė Gedimino gatvėje .„Tauragės kurjerio“ skaitytojos atsiųsta nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ redakcija vėl sulaukė skundo dėl perpildytų atliekų konteinerių Gedimino gatvėje, prie 37-uoju numeriu pažymėto devynaukščio. Dėl šioje vietoje į konteinerius nebetelpančių, vėjo nešiojamų šiukšlių tauragiškiai skundžiasi nebe pirmą kartą. 

Tauragės mieste mišrias ir žaliąsias atliekas surenkančios bendrovės „Ekonovus“ Tauragės filialo vadovas Mindaugas Ašmonas patikino, kad jų mašinos konteinerius ištuština kiekvieną savaitės dieną, išskyrus šeštadienius.

Tuoj pat po žurnalistės skambučio jis nuvyko nurodytu adresu ir paskambino į redakciją. Anot M.Ašmono, šioje vietoje reikia pastatyti daugiau konteinerių. Esą reiktų dar mažiausiai kokių 3–4, ir bendrovė jų turi, tačiau dabartinėje aikštelėje jie netilps. Aikštelė, pasak M.Ašmono, ne guminė, o ir jos viduryje konteinerių nepastatysi.  

– Prie kitų, netoliese esančių daugiabučių konteineriai būna pustuščiai. O ši aikštelė tranzitinėje vietoje. Čia atliekas į konteinerius atneša ne tik gretimų namų gyventojai, bet ir iš toliau esančių namų, kadangi einant į darbą patogiau atliekų maišelius išmesti pakeliui, – sakė „Ekonovus“  Tauragės filialo vadovas.

Anot M.Ašmono, problemą iš esmės reikia spręsti kartu su miesto seniūnija.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius mano, jei jau šiukšlės netelpa konteineriuose, reikia jas dar dažniau išvežti. Gal net dukart per dieną. Anot seniūno, išplėsti šios aikštelės neįmanoma, nebent kur nors reikėtų įrengti dar vieną. Tačiau įrengti konteinerių aikštelės bet kur, seniūno teigimu, negalima, atstumai nuo daugiabučių turi atitikti sanitarinius ir kitus reikalavimus. Be to, reikia ir gero privažiavimo. Įrengiant dabartines atliekų surinkimo aikšteles buvo derinta su architektais, daugiabučių bendrijų administratoriais.

– Padėtis išties sudėtinga, belieka laukti, kol Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras pradės įgyvendinti projektą, pagal kurį įrengs požemines atliekų surinkimo aikšteles. Atliekas išvežančios tarnybos turėtų apšluoti apie konteinerius 5 metrų spinduliu. Teritoriją labiau turėtų prižiūrėti namus eksploatuojančių bendrijų kiemsargiai. Tvarkos turėtų labiau laikytis ir patys gyventojai, – mano V.Žilius.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras