Pasaka be galo: netvarkomos gatvės sunkina kasdienybę(15)

Justė GALKAUSKAITĖ | info@kurjeris.lt

2016-08-03 14:43

Knygnešio gatvė, kaip ir daugelis kitų Tauragės miesto gatvių, neasfaltuota. Pasak miesto seniūno, jei tik būtų pinigų, Tauragėje tiek daug žvyruotų gatvių nebūtų. Autorės nuotrauka

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi dviejų žvyruotų gatvių gyventojai: Danutė Vaitiekienė iš K.Donelaičio skersgatvio ir Vladas Liekis iš Knygnešio gatvės. Neasfaltuotas K.Donelaičio skersgatvis labai duobėtas, o štai vienoje Knygnešio gatvės atkarpoje – ne tik duobės, bet ir įlanka, dėl kurios palijus gatvė virsta upe. Miesto seniūnas „atsimušinėja“ – jei savivaldybė turėtų pakankamai pinigų gatvėms asfaltuoti, Tauragėje nebūtų 60 km žvyruotų kelių. 

Neasfaltuojama daugelį metų

Danutė Vaitiekienė kartu su kitais K.Donelaičio skersgatvio gyventojais jau penkiolika metų beveik kasmet kreipiasi į savivaldybės administraciją prašydama šią gatvelę asfaltuoti. Prieš maždaug penkiolika metų tuometinės valdžios nurodymu tauragiškiai patys asfaltavimui pasiruošė apie 60 proc. gatvės: užsivežė žemės, skaldos, pripylė žvyro ir smėlio, susidėjo bortelius. Valdžios atstovai žadėjo išspręsti problemą ir pranešti, kada skersgatvis bus asfaltuojamas, bet pažado ištesėjimo gyventojai sako laukiantys jau daugiau nei dešimt metų. Praėjus daugeliui metų, gatvėje vėl išsimušė duobės, todėl sunku važiuoti mašina, o palijus sudėtinga eiti, nes telkšo didelės balos.

Paskutinį kartą D.Vaitiekienė visų K.Donelaičio skersgatvio gyventojų vardu į mero Sigito Mičiulio pavaduotoją Aušrinę Norkienę, rajono Saugaus eismo komisijos pirmininkę, kreipėsi prieš tris mėnesius, bet atsakymo, ar gatvė bus tvarkoma, sako nesulaukianti.

Nėra nuolydžio

Problemos nesibaigia ir Knygnešio gatvės gyventojams. Šioje gatvėje gyvenančio Vlado Liekio teigimu, sunkumai prasidėjo pernai, kai ties sankryža darbininkai papylė daugiau žvyro. Problema, kad Knygnešio gatvėje nėra nuolydžio, todėl vanduo kaupiasi, o kelio pakraščiuose dumblėja. V.Liekis sako ne kartą kreipęsis į miesto seniūniją prašydamas pagalbos. Po antrojo kreipimosi buvo atsiųstas greideris, kuris sulygino Knygnešio gatvės atkarpą, buvo įrengtas griovys, bet V.Liekis pasakoja, kad pasiskundus kaimynei dėl „griovio laužomų mašinų“, jis buvo užpiltas, tad vanduo nebeturi kur nutekėti, todėl Knygnešio gatvė palijus vėl „plaukia“. V.Liekio nuomone, Knygnešio gatvės atkarpą reikėtų paaukštinti.

Skersgatvis galbūt bus asfaltuojamas

Mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė trečiadienį teigė, jog yra tikimybė, kad K.Donelaičio skersgatvis bus asfaltuojamas.

–  Viskas įmanoma, jei tik taryba apsisprendžia. Niekas negali pakeisti tarybos 2011 metais sudaryto asfaltuojamų gatvių sąrašo. Pirmiausia turi būti asfaltuotos gatvės iš šio sąrašo ir tik tuomet bus sudaromas kitas, – kalbėjo mero pavaduotoja.

A.Norkienės tvirtinimu, šiemet asfaltuojamų gatvių sąrašas bus peržiūrimas.

– Šiemet sąrašas bus persvarstomas, kadangi iš šio sąrašo beveik visos gatvės baigiamos asfaltuoti. Visų gyventojų prašymai bus peržiūrėti ir tada taryba apsispręs, kokia eile vėl sudėlioti, – trečiadienį sakė A.Norkienė.

Vicemerė tikino pasižiūrėsianti, kodėl D.Vaitiekienė negavo atsakymo iš savivaldybės administracijos, tačiau bet kuriuo atveju atsakymas K.Donelaičio skersgatvio gyventojai būsiąs parašytas.

Knygnešio gatvės būklė bus įvertinta

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius trečiadienį sakė, kad Knygnešio gatvės būklė bus įvertinta.

– Skundų po kiekvieno lietaus sulaukiame nemažai. Mes į prašymus reaguojam, nuvažiuojam, pasižiūrim ir pagal galimybes darom. Dar turime trečdalį žvyravimo programos lėšų, todėl pasižiūrėsim, ką ten galima padaryti, – kalbėjo seniūnas.

V.Žilius teigė – jeigu savivaldybė turėtų pinigų, Tauragėje nebūtų 60 km žvyruotų gatvių.

– Jeigu gauname prašymą, tikrai siūlome savivaldybės administracijai. Mes tik ruošiame planą, kurį pateikiame savivaldybei, bet visų norų tikrai neįmanoma išpildyti. Metų pradžioje pateikiame visus planus, o paskui pagal tai, kiek yra pinigų, tiek pasirenkama objektų. Seniūnijoje pinigų nėra, todėl mes negalime planuoti, o tik siūlyti savivaldybei, – tvirtino seniūnas.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras