Iki savaitės vidurio reikia suskubti sumokėti deklaruotus įsiskolinimus (5)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-08-23 13:30

Tauragės mokesčių inspekcijos viršininkė Laimutė Mačernienė

Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad nemažai gyventojų, deklaravusių pajamas už 2015 metus, dar nesumokėjo gyventojo pajamų mokesčio ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų. Apie tai kalbiname Tauragės AVMI viršininkę Laimutę Mačernienę.

Kaip žinia, kasmet iki gegužės pradžios dalis šalies gyventojų deklaruoja pajamas ir sumoka susidariusias nepriemokas. Kiek deklaravusiųjų pajamas pamiršo sumokėti savo įsiskolinimus valstybei?

Taip. Kaip ir minėjote, kasmet pavasarį gyventojai deklaruoja pajamas ir valstybei sumoka pagal deklaraciją susidariusius mokesčius. Deja, apie 50 tūkstančių gyventojų užmiršo sumokėti deklaruotas nepriemokas. 

Kokių mokesčių skolos susidariusios, kurias gyventojai turėtų suskubti ir per savaitę sumokėti?

Pagal gyventojų pajamų deklaraciją gyventojai valstybei skolingi gyventojo pajamų mokesčio ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų už 2015 metus. 

Įdomu, kokią skolą gyventojai turi sumokėti.

Bendra abiejų mokesčių skola už 2015 metus yra apie 6 milijonus eurų. Didesniąją dalį – 4 milijonus eurų – sudaro gyventojo pajamų mokestis. 2 milijonus eurų gyventojai skolingi privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

Naudodamasi proga noriu priminti, kad nors nuo 2016 metų privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruoja „Sodra“, tačiau skolą už 2015 metus gyventojai turėtų mokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Gyventojų skolos nėra didelės – didžioji dalis įsiskolinimų nesiekia ir 15 eurų, tačiau laiku nesumokėjus už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami delspinigiai, ir skola auga.

Iš kur atsiranda skolos?

Nepriemokos dažniausiai susidaro dėl pernai pritaikyto per didelio neapmokestinamojo pajamų dydžio. Taip pat yra gyventojų, kurie praėjusiais metais pardavė nuo 2011 m. sausio įsigytą ir nuosavybėje 5-erius metus neišlaikytą nekilnojamąjį turtą ar automobilį ir nesumokėjo gyventojo pajamų mokesčio.

Kur gyventojai gali sužinoti apie įsiskolinimą?

Kiekvienas, prisijungęs prie asmeninės erdvės „Mano VMI“, gali rasti informaciją apie savo įsiskolinimus. „Mano VMI“ sistemoje gyventojai ras ir informaciją, kaip sumokėti susidariusią nepriemoką. Žodžiu, tereikia naudojantis elektroninės bankininkystės rekvizitais arba elektroniniu parašu prisijungti prie „Mano VMI“, ir visą informaciją galima rasti. „Mano VMI“ erdvėje gyventojai ras ne tik mokėtinus mokesčius, bet ir Mokesčių inspekcijos priminimus 

Kas laukia tų, kurie neišgirs raginimo ar piktybiškai ir po raginimo nesumokės?

Jei gyventojas turi deklaruotų įsiskolinimų už 2015 metus, per savaitę juos turėtų padengti, nes nesulaukusi įmokų Mokesčių inspekcija bus priversta inicijuoti išieškojimo veiksmus, duodama nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš asmens sąskaitos.

Kadangi priverstinis lėšų nurašymas nuo sąskaitų gali sukelti nepatogumų gyventojams, todėl geranoriškai raginame sumokėti pradelstus mokėjimus.

Ar situacija, lyginant su pernai, pasikeitusi? Mažiau ar daugiau skolininkų, mažesnė ar didesnė skola?

Lygindami su pernykščių metų duomenimis džiaugiamės, kad gyventojai uoliau ir laiku sumoka įsiskolinimus valstybei. Pernykštis gyventojų įsiskolinimas po pajamų deklaravimo už 2014 metus tokiu pat metu buvo beveik 1 milijonu eurų didesnis.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras