Bėdos dėl tualeto – šurmulį kelia taksistai(10)

Justė GALKAUSKAITĖ | info@kurjeris.lt

2016-08-04 12:48

Prie pat autobusų stoties susibūrę taksistai sako, kad tualetas ten labai reikalingas. Autorės nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė prie autobusų stoties įsikūrusių taksistų skundo. Vyrai piktinosi, kad prie netrukus duris atversiančio prekybos centro „Lidl“ nebeliko biotualetų. Anot vieno taksisto, tai sukelia nepatogumų patiems taksistams ir vėlai vakare autobusais grįžtantiems žmonėms, kadangi tualetas autobusų stotyje nuo 18 val. užrakinamas. Taksistai sako, kad stoties prieigos tiesiog apdergtos. 

Taksistai mato netvarką

Penktadienį taksistai sakė nesuprantantys, kodėl reikėjo panaikinti netoli autobusų stoties ilgai stovėjusius biotualetus.

– Buvo du biotualetai, o dabar nė vieno nebeliko. Tiek laiko stovėjo ir niekada netrukdė. Matyt, čia „Lidl‘o“ nurodymu, – svarstė taksi vairuotojas Antanas Andriulis.

Vyrai išsakė nuogąstavimą, kad netrukus visi kampai miesto centre bus apdergti.

– Autobusų stotyje 18 valandą užrakina tualetą, tai pagalvokit patys, kur žmogui stoties rajone dingti? Juk žmonės autobusais parvažiuoja ir vakarais, o aplinkui jokio tualeto nėra. Gryna nesąmonė, – piktinosi taksistai.

Išgabenti biotualetai sukelia nemalonumų ne tik vėlai vakare grįžtantiems keleiviams, bet ir patiems taksistams.

– Iki 18 valandos dar atlieki, bet jei parvažiuoji vakare ir per visą naktį dirbi, tada kyla problemų,  – kalbėjo vienas taksistų.

Ilgiau 18 valandos veikti negali

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius tvirtina, kad būtų keblu visą naktį palikti atrakintą stoties tualetą.

– Darbuotojai baigia darbą, o jeigu ten paliksi be priežiūros, bus tragedija. Šiuo metu stoties tualetas nemokamas ir iki kultūros mūsų žmonėms dar labai toli. Negalim nei popieriaus palikti, nei muilo, nei kitų dalykų, kurie mums atrodo geri, viską suniokoja. Gal tada, kai tualetą padarysim mokamą, klausimas išsispręs, – sakė direktorius R.Martinavičius.

Pasak R.Martinavičiaus, iki šiol iš žmonių, autobusais vėlai grįžtančių į Tauragę, jis nesulaukė nė vieno skundo dėl stoties tualeto veikimo laiko.

– Turbūt šį klausimą taksistai iškėlė, nes jie prie stoties ilgiausiai stovi, bet kai turėjom mokamą tualetą, nė vienas taksistas nebuvo atėjęs ir susimokėjęs, – kalbėjo R.Martinavičius.  

Direktoriaus manymu, viešojo tualeto mieste labai reikia.

– Jis galėtų būti kur nors prie turgelio. Ne tik taksistams, bet ir miesto svečiams skirtas, – svarstė R.Martinavičius. – Mes negalim tapti viso miesto viešuoju tualetu. Jeigu savivaldybė svarstys klausimą ir pavers stoties tualetą viešuoju tualetu, mes turėsim už tai gauti kokį nors atlygį, nes norim tualetą išlaikyti padorų, ką šiuo momentu ir darom.

Seniūnas: buvo mažai naudojami

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius aiškina, kad tualetai prie „Lidl“ panaikinti, nes tualetas bus pačiame prekybos centre.

– Nebeliko tualeto, nes pasikeitė situacija. Dabar toje aikštelėje atsirado parduotuvė „Lidl“, kurioje veiks ir tualetai. Iš „Lidl“ man atsiuntė raštą, kuriame garantuojama, kad pačiame „Lidl‘e“ iki 22 valandos veiks tualetas. O anas biotualetas estetiniu požiūriu nebetiko, – teigė V.Žilius.

Seniūnas pabrėžė, kad išvežtais tualetais buvo labai mažai naudojamasi:

– Nors tuos tualetus ir degino, ir kitaip niokojo, mes vis tiek juos laikėm. Paskui aš domėjausi, kad jais labai mažai naudojosi. Juo labiau, kad mieste tualetų yra pakankamai. Keletą žingsnių galima nueiti prie „Maximos“, prie viešbučio, yra Mažvydo gatvėj, visai netoli.

Kita vertus, V.Žilius tvirtino, kad ieškoma vietos naujam biotualetui pastatyti.

– Tikrai tualetas nebus prie stoties, bus truputį kur nors toliau. Prie daugiabučių namų vietos nerandu, nes reikalingas privažiavimas ir aptarnavimas. Gal šiek tiek atokiau pastatysim, – tikino seniūnas.

V.Žiliaus teigimu, prie „Lidl“ panaikinti biotualetai nėra didelė problema.

– Su biotualetais Tauragėje tikrai dabar nėra bėdos. Aš taksistams vieną kartą esu sakęs: stovi prie tos aikštelės, vėjas biotualetą nuvertė ir visą savaitgalį jų rankos nepasiekė, kad paprasčiausiai atverstų ir pastatytų, – sakė seniūnas.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras