Švietimo sistemoje – direktorių paieškos metas(18)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-07 10:57

Tikimasi, kad rugpjūčio 30-ąją Martyno Mažvydo progimnazija jau turės naują vadovą. Raimondos Alysienės nuotrauka

Savivaldybės administracija skelbia jau trečią šią vasarą konkursą – šįkart vadovauti Martyno Mažvydo progimnazijai. Nuolatinių vadovų ieškoma ir Pagramančio pagrindinei mokyklai bei Skaudvilės gimnazijai. Pasak Švietimo skyriaus specialistų, vasara Tauragės švietimo sistemoje šiemet kaip reta įtempta – konkursai turi vykti prieš pat rugsėjo 1-ąją. 

Iš pareigų nuo liepos 1-osios pasitraukus teisiamam Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriui Vidui Misiūnui, savivaldybės administracija iš karto skelbia konkursą šios mokyklos vadovo pareigoms eiti. Kol kas mokyklai laikinai vadovauja direktoriaus pavaduotoja Aušra Bambalienė. V.Misiūnas – jau ketvirtas Tauragės švietimo įstaigos vadovas, palikęs pareigas. Antradienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį su V.Misiūnu ir buvusia Martyno Mažvydo progimnazijos buhaltere Ona Žukauskiene susijusioje baudžiamojoje byloje. Abu jie pripažinti kaltais.

Kaip skelbiama konkurso reikalavimuose, kandidatai vadovauti Mažvydo Mažvydo progimnazijai privalo turėti universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, ne trumpesnį nei trejų metų pedagoginio darbo stažą, ne mažesnę kaip vienerių metų vadovavimo asmenų grupei patirtį, mokėti bent vieną užsienio kalbų, be to, privalomos kitos mokyklų vadovams būtinos kvalifikacijos. Pateikdami dokumentus dalyvauti konkurse, kandidatai turi raštu pateikti savivaldybės administracijai vadovavimo mokyklai gaires. Mat progimnazija ruošiama renovacijos procesui.

Konkursas į Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus pareigas vyks beveik naujųjų mokslo metų išvakarėse – rugpjūčio 30 dieną. Laimėtojas bus paskelbtas iš karto.

Rugpjūčio 2 dieną vyks konkursas į Skaudvilės gimnazijos vadovo pareigas. Kol kas, pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vitalijos Okienės, kandidatų į šį postą nėra.

Neaiški situacija Pagramančio pagrindinėje mokykloje. Ji taip pat be vadovo. Pirmasis konkursas į šias pareigas neįvyko – niekas vadovauti šiai kaimo mokyklai nepanoro. Pasak V.Okienės, apskritai neaišku, ar rugsėjo 1-ąją ši mokykla pasitiks vis dar turėdama pagrindinės mokyklos statusą. Mat joje labai mažai mokinių, o kiek ateis rugsėjo 1-ąją, vis dar neaišku. Gali būti, kad iki rugsėjo politikai ją nuspręs prijungti prie kitos rajono mokyklos ir Pagramantyje palikti tik pradines klases.

Aistros Tauragės švietimo sistemoje nerimsta – pasklido gandas, kad pareigas palikti ruošiasi dar vienos mokyklos vadovė. Esą apie atsistatydinimą svarsto „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė V.Okienė patvirtino, kad ir iki Švietimo skyriaus atsirito tokios kalbos, tačiau, jos teigimu, prašymo atleisti ją iš pareigų A.Senkuvienė nepateikė.

Nuo pat pirmųjų „Versmės“ įkūrimo dienų šios viena geriausių rajono mokyklų laikomos gimnazijos direktorė A.Senkuvienė, paklausta, ar ir ji svarsto apie atsistatydinimą, prajuko.

– Ne, net nežinau, iš kur tos kalbos. Tikrai nesiruošiu niekur trauktis, šiuo metu kaip tik įtemptai dirbame, ruošiamės abiturientų išleistuvėms. Jos vyks ateinantį šeštadienį, – „Tauragės kurjeriui“ sakė „Versmės“ vadovė.

Pedagogų visuomenė neatmeta, kad antis apie A.Senkuvienės galimą pasitraukimą iš pareigų gali būti paleista tyčia, esą galbūt kažkam prireikė šios vietos. A.Senkuvienė priklauso Socialdemokratų partijai. 

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras