Sprogimo Tauruose pasekmės vis dar likviduojamos(9)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-11-21 07:34

Tauragės dvaro gatvės 10-ajame name į fasadą susmigusios palangių dalys primena apie rugsėjo pabaigoje Tauruose vykusią nelaimę. Renaldo Malycho nuotrauka

Po dujų nuotėkio sprogimo Taurų daugiabutyje eina antras mėnuo. Po skaudžios nelaimės rugsėjo pabaigoje nukentėjusių gyventojų butuose jau sudėti išdužę langai, išvirtusios durys, atlyginta žala, padaryta turtui. Bet nukentėjusio daugiabučio sudarkytas fasadas dar vis primena apie įvykusią nelaimę. Susmigusios palangių atplaišos tebestyro ir renovuojamame daugiabučio, kuris stovi priešais sprogimą patyrusį namą, fasade. Kaip teigė renovaciją atliekančios įmonės vadovas, sugadinto namo fasado remonto darbai jau prasidėjo.

Kalbintas Tauragės butų ūkio, kuriam savivaldybė pavedė pasirūpinti išdužusiais gyventojų langais ir išvirtusiomis durimis, direktorės pavaduotojas Kęstutis Petkus teigė, kad fasado darbų pirkimas jau baigėsi, jį laimėjo UAB „Tilta“. Bet remonto darbai prasidėti negali, nes savivaldybės valdininkai, pasak K.Petkaus, teigia, kad suma, už kurią galėtų būti suremontuotas daugiabučio fasadas, per didelė. „Tilta“ remonto darbus atliktų už 14 600 eurų.

Situaciją pakomentavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir po sprogimo sudarytos savivaldybės komisijos pirmininkas Vytautas Navickas. Jo teigimu, remonto darbų kaina yra per didelė – paskaičiuota, kad kvadratinis metras fasado remonto darbų kainuos 400–600 eurų.

– Tai labai didelė suma, kvadratinio metro remonto kaina dvigubai ar net trigubai didesnė. Bijome, kad nebūtų pasinaudota susidariusia situacija, kad nebūtų iš rajono biudžeto permokėta. Todėl prašome, kad Butų ūkis skelbtų kitą konkursą. Juo labiau, kad ir oro sąlygos nepalankios darbams. Gal ir nelabai kas nori remontuoti tik dalį ką tik atiduoto naudoti renovuoto namo fasado, suprantame, kad reikės ir nuimti sugadintą fasadą, ir uždėti naują, bet dabartinė kaina išeina auksinė, – komentavo V.Navickas.   

Namo, kuriame įvyko sprogimas, kaimynystėje stovinčio kito daugiabučio gyventojai irgi patyrė nuostolių. Sprogimo banga apgadino ir Tauragės dvaro gatvės 10-ąjį namą. Pirmadienį šio daugiabučio fasade dar styrojo susmigusios palangių dalys. Kaip „Tauragės kurjeriui“ trečiadienį sakė daugiabutį renovuojančios įmonės „Apastata“ generalinis direktorius Bolius Apavičius, iki šiol reikalai tvarkyti su draudimo bendrove, o remonto darbai jau pradėti. 

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras