Iš pareigų traukiasi dviejų rajono mokyklų vadovai (34)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-11-17 08:52

Henrikas Banevičius. Redakcijos archyvo nuotrauka

Reikėtų gerai pasukti galvą, kad prisimintum, ar kada dar vyko tokia didžiulė rajono mokyklų vadovų kaita. Per pusantrų dabartinės rajono valdžios kadencijos metų mokyklų vadovai jau pasikeitė trijose ugdymo įstaigose, dvi kol kas dirba be vadovų. Dar dvi mokyklos su savo ilgamečiais vadovais atsisveikins netrukus. 

Prašymus atleisti iš pareigų savivaldybės tarybai pateikė dviejų rajono ugdymo įstaigų vadovai: Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos (VRCM) „Pušelė“ direktorė Elena Kedavičienė ir Lauksargių pagrindinės mokyklos direktorius Henrikas Banevičius.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta VRCM vadovė E.Kedavičienė patvirtino, kad prašymą atleisti iš darbo parašė pati, niekieno neparaginta. 

– Jau laikas atėjo, ir nereikia laukti, kol pasakys, kad reikia pasitraukti. Pati apsisprendžiau, – sakė pensinio amžiaus sulaukusi direktorė, paklausta, kodėl traukiasi iš pareigų.

Centrui-mokyklai, dažniau vadinamai darželiu, E.Kedavičienė vadovauja nuo 1980-ųjų. Šiuo metu VRCM lanko 250 vaikų.

– Yra kuo pasidžiaugti. Daug metų gražiai dirbome, labai puikus ir darbštus kolektyvas, didelių problemų per tiek metų neturėjome, smagu man palikti tokį darnų kolektyvą, vaikų pilną darželį, – paklausta apie džiugius darbo rezultatus minėjo direktorė.

O paklausta apie bėdas direktorė minėjo, kad niekaip nesulaukia mokyklos renovacijos.

– 41-eri metai nėra buvusio rimto remonto, stebiuosi, kaip mes išsilaikėme, – sakė E.Kedavičienė. – 

Ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius anksčiau viešai žadėjo, ir dabartinė valdžia vis žada, bet renovacijos vis nėra.

E.Kedavičienė, priklausanti socialdemokratų partijai, prašo ją atleisti iš pareigų nuo vasario 28-osios. Pasak direktorės, mokslo metus pabaigs jau naujasis vadovas.

Nuo gruodžio 30-osios iš pareigų prašosi atleidžiamas ir Lauksargių pagrindinės mokyklos direktorius Henrikas Banevičius. Priežastis, kaip sakė direktorius, – laikas į užtarnautą poilsį.

– Turiu tokią teisę, – paklaustas, kokia pasitraukimo priežastis, atsakė pensinio amžiaus sulaukęs direktorius, šiemet paminėjęs vadovavimo mokykloje 15 metų sukaktį.

Paprašytas paminėti didžiausius jo vadovaujamos mokyklos laimėjimus, H.Banevičius prisiminė vadovavimo Lauksargių mokyklai pradžioje bendruomenės įsitraukimą į mokyklų tobulinimo programą. Pasak direktoriaus, teko susitvarkyti mokyklą ne tik iš išorės. Mokyklos komanda porą metų važinėjo po mokymus, kad galėtų dirbti naujoviškiau, šiuolaikiniais metodais, naudodamiesi informacinėmis technologijomis.

– Tuo laiku tai buvo labai svarbu, – sakė H.Banevičius. 

Nors ir vienu mokiniu, bet šiemet lauksargiškiai, kaip pasidžiaugė direktorius, vieninteliai rajone rugsėjo pirmąją sulaukė daugiau mokinių nei pernai. Šiemet jų Lauksargių pagrindinėje mokykloje mokosi šimtas.

Iš pareigų besitraukiantis direktorius sakė jokiai partijai nepriklausąs.

Per pusantrų dabartinės rajono valdžios valdymo metų pasikeitė Skaudvilės ir Žalgirių gimnazijų, Martyno Mažvydo progimnazijos vadovai. Tarailių progimnazijoje direktoriaus konkursas vyks šį mėnesį, o Pagramančio pagrindinė mokykla antri metai dirba be nuolatinio vadovo. Direktorius atleistas ir Adakave, uždarius mokyklą-daugiafunkcį centrą.

Skaityti komentarus (34) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras