Dešimt apskričių archyvų bus sujungti į keturis regioninius(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-11-28 09:36

Dešimt šiuo metu veikiančių archyvų bus sujungti į keturis regioninius. Tokiam valstybės archyvų reorganizavimui praėjusią savaitę pritarė Vyriausybė.

Tikimasi, kad reorganizavus archyvų sistemą padidės jų veiklos efektyvumas. Po valstybės archyvų reorganizavimo vietoj šiuo metu veikiančių Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus archyvų liks keturi regioniniai – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus – su teritoriniais padaliniais (filialais).

Numatyta, kad regioniniai valstybės archyvai bus sudaryti iš bendras teritorines ribas turinčių apskričių archyvų: Klaipėdos regioninį valstybės archyvą sudarys Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių archyvai; Šiaulių regioninį valstybės archyvą – Šiaulių ir Panevėžio apskričių archyvai; Kauno regioninį valstybės archyvą – Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskričių archyvai, Vilniaus regioninį valstybės archyvą – Vilniaus ir Utenos apskričių archyvai.

Po reorganizavimo nuo 2017 metų sausio 1 dienos pradėsiančių veikti regioninių valstybės archyvų veiklos teritorijų ribos išsiplės ir apims teritorijas, kurių kiekvienoje yra daugiau nei 500 tūkst. gyventojų.

Tauragės apskrities archyvo direktorė Raimonda Veisienė „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad žinia apie reorganizaciją jai ne naujiena. Pasak jos, apie tai kalbėta apie nuo 2009 metų, kai Saulėlydžio komisija pasiūlė stambinti įstaigas, kuriose dirba mažiau nei 20 darbuotojų.

– Iš esmės niekas nesikeis, bus tik sujungtos bendrosios funkcijos – buhalterija ir kita, – sakė direktorė.

Ji nemano, kad tokia reorganizacija sutaupytų labai daug lėšų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras