Politikų triukas neišdegė – vandens kainos kyla(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-03-24 12:10

Nors kovo pradžioje vykusiame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje vietos politikai ir „nusiplovė rankas“, vienbalsiai nubalsavę prieš didesnes vandens kainas Tauragės gyventojams, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šiandien vienašališkai nustatė naujas geriamojo vandens kainas Tauragės vartotojams. Vandens kainos kyla nuo gegužės 1-osios.

Kaip skelbia savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Tauragės vandenys“, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija kovo 24 d. vienašališkai nustatė naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugų bazines kainas, kurios įsigalioja nuo 2016 m. gegužės 1 d.

Balsuodami pieš didesnes vandens kainas Tauragėje, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai sutarė vieningai – jie visi esantys prieš kainų didinimą. Gali būti, kad tokį politikų sprendimą lėmė artėjantys Seimo rinkimai. Nubalsavę prieš kainų didinimą, tarybos nariai kalbėjo atvirai – tegu geriau ši atsakomybė bus užkrauta ne jiems, o Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai. Jie atseit prieš rinkėjus liks geri.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija į tokią Tauragės politikų nuomonę neatsižvelgė. Įvertinusi „Tauragės vandenų“ vykdytas investicijas ir sąnaudas, komisija vandens kainą didina. Visas vandens kainas, įsigaliosiančias nuo gegužės 1 dienos, rasite rytojaus „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Pasak „Tauragės vandenų“ direktoriaus Eduardo Anulio, kitąmet vandens kainos Tauragėje gali kilti dar daugiau. Šįkart jos vidutiniškai didėja 10 procentų.

Šiais metais tai jau trečia įmonė, kuriai valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas nustato vienašališku sprendimu (vienašališkai kainos nustatytos Trakų ir Šilutės rajonų vartotojams). 

Komisija primena, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos nustatomos trejų metų laikotarpiui ir perskaičiuojamos kasmet.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras