Ar kokybišką vandenį geria tauragiškiai? (14)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-22 14:40

Šiemet, kaip ir pernai, šiltąjį sezoną tauragiškiai Pilies aikštėje galės atsigaivinti vandentiekio vandeniu. Redakcijos archyvo nuotrauka

Šiandien, kovo 22-ąją, minima Pasaulinė vandens diena. O kokį vandenį geria tauragiškiai? „Tauragės vandenų“ atstovai sako, kad rajono gyventojai drąsiai gali gerti iš čiaupo tekantį vandenėlį, nes jis ne tik atitinka visas higienos normas, bet ir esąs naudingesnis nei pirktas parduotuvėse.  

Vanduo būtinas gyvybei. Jei be maisto žmogus išgyvena savaites ar net mėnesius, tai be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60–70 procentų, netekęs apie 12–20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens.

Kad gerti reikia, aišku. Tik neretai kyla klausimas, ar saugu gerti iš čiaupo, o gal geriau pirkti geriamąjį vandenį.

Savivaldybės bendrovės „Tauragės vandenys“ atstovai teigia, kad Tauragėje vanduo tikrinamas labai dažnai ir atitinka visas higienos normas. 

Pasak „Tauragės vandenių“ laboratorijos vedėjos Viktorijos Kunikauskienės, du kartus per savaitę specialistai išvažiuoja į miestą imti vandens tyrimams, o įmonės vandenvietėje tyrimai atliekami kas antrą dieną. Iš viso tikrinami 39 taškai: mokyklos, darželiai, maitinimo įmonės ir kiti.

– Dėl vandens kokybės mieste nekyla jokių problemų, tyrimai atitinka visus reikalavimus. Vandenyje visiškai nėra geležies, nes veikia nugeležinimo stotis, amonis dingęs, o kitų komponentų, kurie viršytų normas, mes ir neturėjome, – teigė V.Kunikauskienė.

O ką laboratorijos vedėja galėtų atsakyti tiems tauragiškiams, kurie galvas kraipo žiūrėdami į prikalkėjusius arbatinukus.

– Vanduo kietas visoje Lietuvoje, bet kalkės žmogaus sveikatai nekenkia. Jos nusėda tik tada, kai vanduo užverda. Kalkių nuosėdų nėra ant puodų, nes juos dažnai plauname, o arbatinukus rečiau, tai kalkės ir matosi. O žmogaus organizme yra tik 37 laipsniai ir kalkės niekados nenusėda, jos iš organizmo pasišalina. Kaip ir geležis, nors vizualinis vaizdas nekoks, bet iš organizmo ji pasišalina, – kalbėjo V.Kunikauskienė. 

Pasak laboratorijos vedėjos, natūraliai gamtoje ištirpusios mineralinės medžiagos, esančios vandenyje, reikalingos žmogaus organizmui, o pirktas vanduo esąs išdistiliuojamas ir pridėtos mineralinės medžiagos neištirpsta, tad ir žmogaus organizmas jų neįsisavina. Nieko gero V.Kunikauskienė negalėjo pasakyti ir apie filtruotą vandenį. Jis, pasak laboratorijos vedėjos, būna parūgštintas, todėl ir arbatinukai visada švarūs. Jei žmogaus organizme per daug rūgšties, jis dar geria ir parūgštintą vandenį, tai nėra labai sveika.  

Jeigu pakanka įrodymų, kad vandentiekio vanduo tinkamas gerti, tai nuo balandžio mėnesio Pilies aikštėje galėsime atsigerti atsisukę čiaupą, kurį, kaip teigia „Tauragės vandenų“ direktorius Eduardas Anulis, statys bendrovė ir šiemet.

– Pernai tauragiškiai išleido kokius 5 kubinius metrus vandens, nuostoliai nedideli. Be to, nieko nesulaužė, tai ir šiemet mielai pastatysime, – apie nemokamą galimybę aikštėje atsigerti vandens ir šiemet kalbėjo „Tauragės vandenų“ direktorius.

Keletas duomenų iš šiandien atlikto Tauragės vandentiekio vandens tyrimo: nitritai – rasta 0,01, (leistina norma 0,5); nitratai – 0,05 (50); amonis – 0,09 (0,5); geležis – 0,07 (0,2).

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras