Viktorijos Paulauskienės Tarailių progimnazijos direktore politikai gali ir nepatvirtinti(30)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-16 06:15

Viktorija Paulauskienė

Nors konkursą vadovauti Tarailių progimnazijai prieš metus iš Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų atleista Viktorija Paulauskienė ir laimėjo, vargu, ar gruodžio 21-ąją šaukiamo savivaldybės tarybos posėdžio metu ji bus patvirtinta šios mokyklos direktore. Formaliai V.Paulauskienė iš darbo Žalgirių gimnazijoje buvo atleista pagrįstai, tokio politikų sprendimo ji neskundė, todėl skelbiama, kad ji negali vadovauti ir kitai mokyklai. 

Tauragės rajono savivaldybės administracija visuomenei pateikė visus su Viktorijos Paulauskienės siekimo vadovauti Tarailių progimnazijai susijusius dokumentus. Iš lapkričio 24 dienos konkurso į Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigas posėdžio protokolo matyti, kad V.Paulauskienė nesunkiai įveikė kitus du šiai mokyklai siekusius vadovauti kandidatus – pedagogus Violytą Bivainienę ir Zigmą Mozuraitį. Konkurso komisijai pirmininkavo Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Savivaldybės tarybai pateikiamas ir aiškinamasis Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vitalijos Okienės parengtas raštas. Jame rašoma, kad „2016 m. gruodžio 7 d. gautas Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos raštas Nr. 4-01-950 „Dėl informacijos apie Viktoriją Paulauskienę pateikimo“ galimai duoda pagrindą abejoti dėl jos paskyrimo į mokyklos direktoriaus pareigas, laimėjus konkursą. Viktorija Paulauskienė 2015 m. lapkričio 19 d. buvo atleista iš Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriaus pareigų. Viena iš atleidimo priežasčių buvo Viešųjų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalies pažeidimas. Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 15 straipsnį asmenys, atleisti už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų, trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti skiriami į pareigas valstybinėje tarnyboje“.  

Savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 19 d. sprendimo, kuriuo buvo atleista iš pareigų, V.Paulauskienė neskundė, nors ketino tą daryti, žadėjo kreiptis į teismą, nes atleista iš direktorės pareigų jautėsi nepagrįstai. Kiek vėliau žurnalistams pedagogė sakė, kad jai brangiau sveikata, todėl bylinėtis ji nenorinti. Tauragės rajono savivaldybės administracija tuomet kreipėsi į Tauragės prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų V.Paulauskienės veiksmų, vadovaujant Žalgirių gimnazijai. Mat direktorė mokykloje buvo įdarbinusi savo seserį, teigta, kad atlyginimas jai buvo mokamas nepagrįstai. Tačiau pareigūnai nusikalstamosios veikos V.Paulauskienės veiksmuose nenustatė ir tyrimo nepradėjo.

Apsispręsti dėl V.Paulauskienės paskyrimo arba nepaskyrimo Tarailių progimnazijos direktore trečiadienį turės savivaldybės taryba – jai pateikiami du sprendimo variantai: vienas skirti ją direktore, kitas – ne. Šis klausimas tarybos komitetuose pradedamas nagrinėti jau šiandien. 

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras