Priešgaisrinei tarnybai laikinai vadovaus vairuotojas(30)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-27 10:09

Kabinete, kuriame dirbo Gintaras Ramanauskas, dabar turėtų būti Alius Geštautas, tačiau trečiadienio rytą ten jo neradome. Autorės nuotrauka

Laikinuoju Tauragės savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovu Tauragės meras Sigitas Mičiulis paskyrė Sungailiškių ugniagesių brigados vairuotoją Alių Geštautą. Jis tarnybai vadovaus, kol pasveiks šiuo metu segantis ir nedarbingumą turintis ugniagesių tarnybos viršininkas Gintaras Ramanauskas arba kol prie įstaigos vairo stos kitas vadovas. G.Ramanauskas iš pareigų bus atleistas, kai tik baigsis jo nedarbingumas.  

G.Ramanausko paskirtąjį atšaukė

Apie tai, kad Tauragės savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkui gresia atleidimas iš darbo, meras Sigitas Mičiulis jam pranešė prieš savaitę. Rajono vadovo teigimu, tarnybos viršininko veikloje nustatyta „daug pažeidimų“. Viešai pareiškęs, kad su juo siekiama susidoroti, G.Ramanauskas susirgo, o laikinai, kol turės nedarbingumą, vadovauti tarnybai paskyrė tarnybos darbuotoją Rimą Jonušą. Tačiau dar tą pačią dieną R.Jonušas buvo atšauktas iš Priešgaisrinės tarnybos laikinojo vadovo pareigų, o jo vieton paskirtas Sungailiškių brigados vyr. vairuotojas Alius Geštautas.

Pasak šiuo metu sergančio G.Ramanausko, jokie dokumentai apie planuojamą jo atleidimą jam kol kas neįteikti.

– Žinau tik iš kalbų ir tai, ką man savo kabinete prieš savaitę pasikvietęs pasakė meras. Kol kas man jokie oficialūs dokumentai neįteikti. Žinau tik tiek, kad mano paskirtas darbuotojas laikinai, kol sergu, eiti tarnybos viršininko pareigas Rimas Jonušas buvo atšauktas, o vietoj jo paskirtas kitas žmogus. Kodėl meras taip nusprendė, nežinau. Rimui Jonušui pagal pareigybės aprašymą priklausė mane pavaduoti, jis tai ir darydavo jau nuo 2013 metų. Šias pareigas, kai prireikdavo, atlikdavo gerai, žmogus kvalifikuotas, patyręs, – klausiamas, ar žino, kodėl laikinai vadovauti tarnybai buvo paskirtas būtent A.Geštautas, „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo G.Ramanauskas.

Prieš keletą dienų G.Ramanauskas buvo pareiškęs, kad jei rajono vadovas jį atleis iš darbo, bylinėsis. Šįkart taip konkrečiai nebekalba. Ilgametis ugniagesių tarnybos vadovas sako pirma susipažinsiąs su mero jam pateiktais dokumentais, atleidimo motyvais, kai tik juos sužinos, nuspręs, ką daryti. O šiuo metu gydosi, nes neseniai jam atlikta sudėtinga operacija, nuo patirto streso – reikalavimo rašyti prašymą ir iš pareigų trauktis savo noru teigia vėl apsirgęs.

Naujasis vadovas: „Aš dirbu žymiai daugiau“

Laikinai ugniagesių tarnybai mero vadovauti paskirtas šios tarnybos Sungailiškių brigados vyr. vairuotojas A.Geštautas sako, kad meras už šias pareigas jam pažadėjo 60 proc. priedą prie atlyginimo, nors, „Tauragės kurjerio“ žiniomis, tarnybos vadovą pavaduojančiam R.Jonušui buvo mokamas tik 30 proc. priedas. Beje, priedas A.Geštautui skirtas iš tų pačių Priešgaisrinės tarnybos lėšų, kurių šiai įstaigai ir taip labai trūksta.

Paklaustas, kodėl iš pareigų buvo atšauktas R.Jonušas, o vietoj jo paskirtas jis, A.Geštautas patikino nežinantis. Esą toks buvo mero sprendimas.

– Matot, mane paskyrė galbūt dėl to, kad aš, kai Sungailiškiuose vadovauju, mano brigadoj yra daugiausiai perversmo, nes ten skyrė pinigų, kad šildymą pasikeistume, dar lyg apie stogą kalba eina. Galbūt mane pasirinko dėl to, negaliu pasakyti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Geštautas.

A.Geštautas mano, kad yra vertas dvigubai didesnio priedo prie atlyginimo nei ankstesnis tarnybos vadovą pavadavęs darbuotojas.  

– Aš dabar dirbu žymiai daugiau. Man ir prekes parsivežti, ir visur susirasti viską, ir suvažinėti, man labai daug darbo yra, labai, – sakė A.Geštautas.

Tauragės priešgaisrinės ugniagesių tarnybos Sungailiškių brigadoje 53-ejų metų A.Geštautas dirba daugiau nei 20 metų. Kadaise yra baigęs technikumą, tačiau kokį ir kokią profesiją jame įgijo, neatskleidė.

– Aš nesiruošiu šefo vietos užimti, aš tik pavaduoju, kol jis serga. Tolimesnių planų aš nežinau. Tikrai nesiekiu vadovauti tarnybai, aš turiu darbą, turiu savo komandą ir aš pasiliksiu savo komandoje, – kalbėjo A.Geštautas.

Laikinasis tarnybos vadovas sakė nuo šiol dirbantis Tauragėje (Priešgaisrinės tarnybos administracija įsikūrusi V.Kudirkos gatvėje, pastate, kur dirba ir Tauragės miesto seniūnija), tačiau trečiadienio rytą darbo vietoje jo neradome. Įstaigoje sutikti tarnybos darbuotojai nežinojo, kur yra jų vadovas, esą gal atvyks po pietų.

Merui rekomendavo 

Tauragės meras S.Mičiulis, paklaustas, kodėl laikinuoju Priešgaisrinės tarnybos viršininku paskirtas būtent A.Geštautas ir kuo neįtiko G.Ramanausko paskirtas R.Jonušas, sakė, kad A.Geštautą jam rekomendavo. Tačiau kas, neatskleidė. Klausimus meras paprašė atsiųsti elektroniniu paštu. Atsakymų taip ir neatsiuntė.

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras