Iš Tauragės šilumos tinklų valdybos pasitraukęs D.Simaitis: „Partinis terorizavimas mane žeidžia“(14)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-14 13:54

Savo poziciją Donatas Simaitis pirmiausia išsakė žurnalistams. Autorės nuotrauka  

Iš Tauragės šilumos tinklų valdybos traukiasi ilgametis šilumininkas Donatas Simaitis. Žengti šį žingsnį, pasak D.Simaičio, jį paskatino nepaliaujama rajono valdžios politinė įtaka vienai svarbiausių Tauragės kontroliuojamų bendrovių. Pirmadienį D.Simaitis sušaukė spaudos konferenciją. 

Tauragės miesto seniūnijos salėje išklausyti Donato Simaičio pozicijos atėjo trys vietos žurnalistai. Iš Tauragės šilumos tinklų bendrovės valdybos trauktis nusprendęs šilumininkas jiems sakė, kad tai greičiausiai paskutinis jo susitikimas su žurnalistais.

– Esu buvęs tremtinys. Nuo vaikystės esu pripratęs stumdomas. Pastumdyti mane bandė ir dabar. Situacija Tauragės šilumos tinkluose man primena pokario laikus, kai norint ką nors gauti reikėjo būti komunistu. Tikėjausi, kad ši valdžia bus kitokia. Deja, – į žurnalistus kreipėsi D.Simaitis.

Jo teigimu, trauktis iš Tauragės šilumos tinklų valdybos jis apsisprendė po gruodžio 6-ąją sušaukto šios bendrovės valdybos susirinkimo. Jo metu valdybai bendrovės direktorius Mindaugas Nevardauskas pateikė du valdymo struktūros keitimo planus – vieną rengtą savo, kitą – valdybos pirmininko Kristijono Paliučio. Pats K.Paliutis valdybos posėdyje nedalyvavo. Pasak D.Simaičio, M.Nevardausko pateiktame plane direktoriaus pavaduotojo plėtrai etatas įrašytas, K.Paliučio – ne.

– Tai reiškia, kad iš pareigų ketinama atleisti direktoriaus pavaduotoją Silverijų Statkų. Spėju, jog dėl to, kad jis ir jo partija paliko valdančiąją koaliciją. Galu drąsiai daryti išvadą, kad toks sprendimas politinis. Politinį sprendimą, įsteigdama šį etatą, kuriame buvo įdarbintas Arūnas Beišys, priėmė ir ankstesnioji valdžia, politinis sprendimas priimtas, kai į šį etatą buvo įdarbintas koalicijos partneris Silverijus Statkus, politinis sprendimas priimamas ir dabar, kai etatas naikinamas. Todėl drįstu teigti, kad bendrovės vadovybei savo sprendimus primetinėja politikai, jie komanduoja iš viršaus. Etatai steigiami ne todėl, kad jų reikia, o todėl, kad to nori politikai. Negaliu šituose žaidimuose dalyvauti, – pareiškė D.Simaitis.

Trylika metų Tauragės šilumos tinklams vadovavęs D.Simaitis tikėjosi, kad ir savivaldybės administracija, kuri yra pagrindinė Tauragės šilumos tinklų akcininkė, ir kiti valdybos nariai atsižvelgs į jo pastebėjimus dėl įmonės techninių sprendimų, tačiau D.Simaitis to pasigedo. Esą neretai iš jo buvo tyčiojamasi, nors vadovaujant D.Simaičiui šildymas Tauragėje buvo pigiausias šalyje, bendrovė jo vadovavimo metais yra pelniusi pasaulinio lygio energetikos srities apdovanojimų. Šiluma Tauragėje, pasak D.Simaičio, ir dabar galėtų būti pigesnė, bendrovės administracinis aparatas yra išpūstas, katilai morališkai pasenę, prakiurę, o bendrovės vadovybė didžiules sumas išleidžia teisininkams, nes „neišlipa“ iš teismų.  

– Man atrodo, kad bendrovės direktoriui kai kas maišo dirbti. Išeidamas noriu pasakyti tiems žmonėms – priimdami sprendimus, gerai pagalvokite, kad nesiskaitydami su žmonėmis jūs juos įžeidinėjate, – kalbėjo D.Simaitis.

Kol kas apie pasitraukimą iš Tauragės šilumos tinklų valdybos D.Simaitis atvirai kalbėjosi tik su žurnalistais, rajono vadovai jo pozicijos vakar dar nebuvo išklausę, nors jiems apie pasitraukimą jis pranešė ketvirtadienį.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras