Iš Tauragės šilumos tinklų atleidžiamas Silverijus Statkus (45)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-12-21 12:00

Silverijus Statkus Tauragės šilumos tinkluose ėjo direktoriaus pavaduotojo plėtrai pareigas, šis etatas naikinamas. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės savivaldybės kontroliuojamas įmones vieną po kitos purto pasikeitimai: pareigų netenka ir Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas plėtrai, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus.

„Tauragės kurjeriui“ Silverijus Statkus patvirtino, kad nuo sausio Šilumos tinkluose nebedirbs. Paklaustas, kaip buvo informuotas apie atleidimą, buvo atviras:

– Tiesiog atėjo direktorius Mindaugas Nevardauskas ir pasakė, kad yra toks įmonės valdybos sprendimas ir man reikia išeiti. Sutarėme gražiuoju, kad išeisiu šalių susitarimu. Jo sąlygos – konfidencialios.

Paklaustas, ar tai buvo politinis sprendimas, jis mestelėjo:

– O kaip kitaip?

Pasak S.Statkaus,  priešintis ir kaip nors kovoti dėl pareigų jis nematąs prasmės. Jis mano, kad tai būtų neetiška.

– Jei jau spaudžia, reikia trauktis – kitaip tai gali trukdyti įmonės darbui, turėti įtakos kitų darbuotojų nuotaikai. Nenoriu kenkti. Galiu kovoti dėl kitų žmonių, su kuriais susidorojama: Dalios Vaišvilienės, Editos Vaitkutės-Zinkės, tačiau dėl savęs kovoti būtų negražu, – svarstė S.Statkus.

Pareigas paliekantis direktoriaus pavaduotojas plėtrai teigė norįs parodyti rajono vadovams, kad visada galima susikalbėti gražiuoju, viską galima padaryti žmoniškai.

– Ne taip, kaip pasielgta su mano minėtomis partietėmis, o dabar – ir su Priešgaisrinės tarnybos vadovu Gintaru Ramanausku. Žmogus vos spėjo grįžti į darbą po operacijos, ir tą dieną, kai rengiamas mero padėkos vakaras, jam pareiškiama, kad turi išeiti. Ne taip turi būti, – svarstė S.Statkus.

Paklaustas, ką ketina veikti toliau, jis sakė turįs įvairių minčių ir pasiūlymų, tačiau jų atskleisti kol kas nenorįs. 

Politinis sprendimas 

Iš Tauragės šilumos tinklų valdybos pasitraukusio ir ta proga spaudos konferenciją surengusio Donato Simaičio teigimu, gruodžio 6-ąją sušaukto šios bendrovės valdybos susirinkimo metu valdybai bendrovės direktorius M.Nevardauskas pateikė du valdymo struktūros keitimo planus – vieną parengė jis pats, kitą – valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis. Pasak D.Simaičio, M.Nevardausko pateiktame plane direktoriaus pavaduotojo plėtrai etatas įrašytas, K.Paliučio – ne. Jis spėjo, jog direktoriaus pavaduotoją Silverijų Statkų iš pareigų ketinama atleisti dėl to, kad jis ir jo partija paliko valdančiąją koaliciją. Esą politinį sprendimą, įsteigdama šį etatą, kuriame buvo įdarbintas Arūnas Beišys, priėmė ir ankstesnioji valdžia, politinis sprendimas priimtas, kai į šį etatą buvo įdarbintas koalicijos partneris S.Statkus, politinis sprendimas priimamas ir dabar, kai etatas naikinamas. D.Simaitis teigė, kad bendrovės vadovybei savo sprendimus primetinėja politikai, jie komanduoja iš viršaus. Etatai steigiami ne todėl, kad jų reikia, o todėl, kad to nori politikai.

„Tvarkiečiai“ „tvarkomi“ vienas po kito

Iš valdančiosios koalicijos pasitraukę „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai viešame pareiškime teigė, kad dėl koalicijos išardymo kaltas meras ir grupelė liberalų. Partijos skyriaus pirmininkas S.Statkus viešame pranešime kalbėjo apie politinį susidorojimą su atsakingais Tauragės rajono savivaldybės įvairiuose lygiuose dirbusiais ir dirbančiais darbuotojais, įstaigų vadovais. Susidorojimas, prasidėjęs jau tarybos kadencijos pradžioje, pasak politikų, tebevyksta iki dabar. „Tvarkietė“ Dalia Vaišvilienė atleista iš mero patarėjos pareigų spalio 28-ąją. Pagal koalicijos sutartį pareigas užėmusi šios partijos atstovė iš pareigų atleista apie tai neįspėjus ir neinformavus partijos, kaip koalicijos partnerės.

Neseniai Tauragės butų ūkio vadovės pareigas teko palikti jo direktorei Editai Vaitkutei-Zinkei.

Skaityti komentarus (45) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras