Dar vienas smūgis konkursą laimėjusiai V.Paulauskienei(26)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-12-27 06:18

Tarybos posėdyje dalyvavusi Viktorija Paulauskienė pasisakyti progos neturėjo. Arnoldo Vydmanto nuotrauka 

Pagrindinis klausimas, kilęs politikams trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje svarstant konkursą į Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigas laimėjusios Viktorijos Paulauskienės paskyrimą, – kodėl prireikė dviejų sprendimo projektų: skirti ir neskirti laimėtoją į pareigas? Valdančiųjų pozicija aiški – prieš metus iš Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų atleista V.Paulauskienė negali būti paskirta kitos mokyklos direktore. Taip ir nubalsuota. 

Kaip pastebėjo tarybos narys Stasys Lapė, savivaldybės juristės Lilijos Tranelienės administracijos direktoriui adresuotame aiškinamajame rašte, kuris nebuvo pridėtas prie sprendimų projektų, nėra vienareikšmiško atsakymo.

– Kokios pasekmės priėmus vieną ar kitą sprendimą? – teiravosi tarybos narys Viktoras Kovšovas.

Pasak posėdyje klausimą pristačiusio savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, jei Viktorija Paulauskienė nebus paskirta į laimėtas pareigas, bus skelbiamas naujas konkursas. Jeigu ji būtų paskirta, pasak Vyriausybės atstovės Irenos Ričkuvienės, apie galimai neteisėtą sprendimą ji informuos Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kuri pateikė savivaldybės administracijai išvadą, kad iš Žalgirių gimnazijos atleista V.Paulauskienė į pareigas valstybinėje tarnyboje negali būti skiriama trejus metus.

– Sprendžiame žmogaus likimą. Laimi konkursą, o girdime matomai, galimai, įsivaizduojamai. Nėra vienareikšmiškai pasakyta, kad negalima skirti. Jeigu skirsime, tegul sprendžia teismas, – siūlė tarybos narys V.Kovšovas.

Diskusijas nutraukęs meras Sigitas Mičiulis pasiūlė politikams balsuoti ir demokratiniu būdu išreikšti valią. O valia aiški – V.Paulauskienė į laimėtas pareigas nepaskirta.

Tarybos posėdyje dalyvavusi V.Paulauskienė politikų dėmesio nesulaukė – nors ir buvo pasiruošusi, jai žodis nebuvo suteiktas. Į žurnalistės į klausimus ji pageidavo atsakyti raštu.

„Tauragės kurjeris“. Kaip vertinate tarybos sprendimą jūsų neskirti į laimėtas pareigas?

Viktorija Paulauskienė. Tikėjausi šį kartą objektyvaus, nešališko, teisingo ir protingo sprendimo.

TK.Ar nemanote, kad jūsų atleidimas ir nepaskyrimas į pareigas yra politinis susidorojimas?

V.P. Toks sprendimas ir diktuoja tokį atsakymą.

TK.Ar nesigailite, kad prieš metus neapskundėte atleidimo iš Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų?

V.P. Laiko, deja, atgal neatsuksi. Esu įsitikinusi, kad būtina ir reikia kreiptis į teismą siekiant apginti savo teisėtus interesus.

TK. Ką veikėte netekusi darbo Žalgirių gimnazijoje? Ką veiksite dabar?

V.P. Domiuosi švietimo politikos aktualijomis, naujais teisiniais aktais, inovacijomis, mokslo ir technologijų pasiekimais, aktyviai tobulinu savo profesinę kvalifikaciją, nes darbas švietime – mano gyvenimo pašaukimas ir prasmė.

TK. Ar nebandėte ieškoti darbo mokytoja?

V.P. Sukauptą 22 metų vadovaujamo darbo patirtį tikslinga ir toliau panaudoti ugdymo(-si) proceso kokybės stiprinimui ir pažangių technologijų diegimui.

TK. Gal ketinate tarybos sprendimą jūsų nepatvirtinti į laimėtas pareigas Tarailių progimnazijoje skųsti teismui?

V.P. Ketinu pasinaudoti visomis įstatymų suteiktomis galimybėmis ir priemonėmis.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras