Hidroelektrinės statytojai pralaimėjo mūšį: teismas įpareigojo sumokėti skolą(2)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-02 09:32

Ant Balskų tvenkinio kranto hidroelektrinė buvo pastatyta 2005-aisiais. Renaldo Malycho nuotrauka 

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė sprendimą Tauragės verslininko Romualdo Ozgirdo, bendrovės „Hidroenergija“ ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos ginčo byloje. Teismo sprendimu R.Ozgirdas ir „Hidroenergija“ solidariai Tauragės rajono savivaldybės tarybos naudai turės sumokėti beveik 600 tūkstančių eurų skolą su 5 procentų palūkanomis. Tačiau verslininkas R.Ozgirdas sako, kad Tauragės savivaldybei dėl to nėra ko džiaugtis – jei skola ir bus sumokėta, tai ne į Tauragės, o į valstybės biudžetą. 

Tauragės rajono savivaldybės taryba į teismą kreipėsi su 562 tūkstančių eurų skolos, 76 tūkstančių eurų delspinigių ir 5 procentų palūkanų ieškiniu. Teismui nurodyta, kad 2001 metų lapkritį tuometinis Tauragės apskrities viršininkas su Romualdu Ozgirdu pasirašė hidrotechnikos kompleksų nuomos sutartį, pagal kurią verslininkui 50-čiai metų buvo išnuomoti keturi Tauragės ir Jurbarko hidrotechnikos kompleksai, tarp jų ir Balskų, esantis Tauragės rajone. Pagal šią sutartį buvo nustatyta išnuomojamų Balskų hidrotechnikos kompleksų pagrindinė paskirtis – mažųjų hidroelektrinių statyba ir eksploatacija. R.Ozgirdas įsipareigojo per šešis mėnesius po sutarties pasirašymo pradėti pirmos hidroelektrinės statybos darbus, o metinį nuomos mokestį, kuris sudaro beveik 150 tūkst. eurų, į Lietuvos Respublikos biudžetą pradėti mokėti ketvirtaisiais metais nuo pirmosios pastatytos hidroelektrinės eksploatavimo pradžios.

Hidroelektrinė ant Balskų tvenkinio kranto eksploatuoti pradėta 2005 metų birželį. Įvertinusi aplinkybę, kad nuomininkas prieš pasirašydamas nuomos sutartį sumokėjo 50 proc. vienerių metų nuomos mokesčio sumos, Tauragės rajono savivaldybės taryba įsitikinusi, kad mokestis turėjo būti pradėtas mokėti nuo 2010 m. sausio 1 d. Tačiau Tauragės rajono savivaldybės tarybos teismui pateiktais duomenimis nuomos mokesčio R.Ozgirdas nemoka. Sumokėti nuomos mokestį solidariai su bendrove „Hidroenergija“ savivaldybės taryba prašė, nes būtent ši bendrovė ant Balskų tvenkinio kranto pastatė hidroelektrinę.

Su tokiais Tauragės politikų reikalavimais R.Ozgirdas ir „Hidroenergija“ nesutiko. Ir verslininkas, ir hidroelektrinę pastačiusios bendrovės atstovai teismui teigė, kad Balskų kompleksas, kuriame jie vykdo veiklą, jų lūkesčių netenkina, o elektrinė esą veikia nuostolingai. Todėl bendrovė „Hidroenergija“ teismui pateikė priešieškinį ir reikalavo iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos priteisti milžinišką sumą – 3,3 mln. eurų nuostolių. Tačiau šį reikalavimą teismas atmetė.

Balandžio 25-ąją, išnagrinėjęs bylą, teismas nusprendė Tauragės rajono savivaldybės tarybos naudai solidariai iš atsakovų – R.Ozgirdo ir bendrovės „Hidroenergija“ priteisti 562 916,40 Eur skolą ir 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo šios sumos. Tauragės rajono savivaldybės taryba R.Ozgirdui ir „Hidroenergijai“ turės atlyginti bylinėjimosi išlaidas – 1200 eurų.

Per 30 dienų šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Paklaustas, ar skųs teismo sprendimą, o gal su juo sutiks ir sumokės priteistą didžiulę sumą, verslininkas R.Ozgirdas sakė dar neapsisprendęs, kaip pasielgs.

– Neperšnekėjau dar su „Hidroenergijos“ atstovais, nežinau, ką jie darys. Be to, ir paties sprendimo dar nemačiau, – antradienį „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Ozgirdas.

Tačiau verslininkas sako, kad net jei priteista suma ir būtų sumokėta, Tauragės savivaldybė tiesiogiai iš to naudos neturės, nes skola būtų mokama ne į Tauragės rajono, o į valstybės biudžetą.

– Savivaldybės taryba tik administruoja Balskų hidrostatinius. Nuoma eina valstybei, o šį turtą patikėjimo teise valdo savivaldybė. Taip kad Tauragės biudžetas nuo to nepadidės, – sakė R.Ozgirdas.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras