Tauragėje kuriamas spermos bankas (balandžio 1-osios pokštas)(49)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2016-04-01 08:52

Tauragėje įsikurs pirmasis spermos bankas

Kovai su demografiniais nuostoliais Vyriausybė kartu su dar keliomis dešimtimis šalies savivaldybių inicijuoja spermos bankų skyrių atsiradimus.

2015 metais oficialiais duomenimis mūsų šalį paliko 44,5 tūkstančio tautiečių. Tai prilygtų bene visam Tauragės rajonui.

Emigracijos mastai išties įspūdingi. Naujoji išvykstančiųjų į užsienį banga kaip reikiant išgąsdino ne tik rajonų vadovus, bet ir Vyriausybę bei Seimą. Skelbiama, kad sparčiai mažėjanti darbo jėga ateityje gali paralyžiuoti ne tik pramonę, bet ir visos šalies ekonominį stabilumą. Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis išgirdęs tokius emigracijos skaičius tegalėjo pasakyti:

– Gediminaičių dinastijos atstovai apsiverstų karstuose pamatę, kas liko iš Lietuvos, – apgailestavo rajono galva.

Jau kitą savaitę skubiai ruošiamasi priimti Dirbtinio apvaisinimo įstatymą, kad pastoti natūraliu būdu negalinčioms moterims spręsti nevaisingumo problemų nebereikėtų vykti į užsienį. Kad projekto įgyvendinimas ilgai neužtruktų, dirbama dviem frontais – Vyriausybėje specialistai tobulina įstatymo projektą, kurį teiks svarstyti Seimui, ir kartu ieškoma patalpų tokiam bankui, – apie Vyriausybės ir parlamento planus redakciją informavo Tauragėje rinktas Seimo narys Darius Petrošius.

„Tauragės kurjeriui“ pavyko sužinoti, kad Tauragės savivaldybė pasirinkta kaip pilotinė, kurioje bus kuriamas spermos bankas. Šiuo metu šiam tikslui ruošiamos patalpos, ant pastato Gedimino gatvėje jau pakabinta iškaba.

Paklaustas, kas ir kaip administruos spermos banką, koks mokestis bus nustatytas donorams, Vyriausybės Spaudos ir komunikacijos tarnybos vadovas Antanas Martusevičius buvo nekalbus.
 – Projektas tik įsibėgėja, palaukime, ką kitą savaitę nuspręs Seimas, tuomet visą išsamią informaciją pateiksime žiniasklaidai, – sakė A.Martusevičius.

Tai buvo balandžio 1-osios pokštas.

Skaityti komentarus (49) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras