Etikos sargų išvados palankios poliklinikos vadovui(25)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-02-09 14:28

Redakcijos archyvo nuotrauka

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) buvo palanki naujajam Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriui Donatui Petrošiui ir jo brolienei, šios įstaigos auditorei Jūratei Petrošienei. Skundą svarsčiusi komisija tvirtina – nors interesų konfliktas tarp šių tarnautojų yra, tačiau Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų jie savo elgesiu nepažeidžia. 

Skundas VTEK‘ą iš Tauragės pasiekė prieš keletą mėnesių. Kas jo autorius, komisija neatskleidžia. Pranešama tik tiek, kad skunde nurodoma, jog Tauragės PSPC direktorius Donatas Petrošius ir šios įstaigos auditorė Jūratė Petrošienė tarnybines pareigas atlieka galbūt pažeisdami įstatymo reikalavimus, įpareigojančius vengti interesų konflikto, tarnybines pareigas atlikti objektyviai, tinkamai ir nešališkai.

Tauragės mero sūnus D.Petrošius konkursą poliklinikos vadovo pareigoms eiti laimėjo lydimas skandalo šleifo – keletą mėnesių dirbęs Tauragės neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos vadovu, vėliau jis persigalvojo ir panoro vadovauti kitai gydymo įstaigai, kurioje dirba jo giminaitė Jūratė Petrošienė. Savivaldybės tarybos opozicijai kilo abejonių, ar naujasis įstaigos vadovas gali išvengdamas interesų konflikto eiti PSPC direktoriaus pareigas. Tačiau apsisaugant nuo kritikos ir galimo įstatymo pažeidimo taryba J.Petrošienės pavaldumą perdavė ne tiesioginiam poliklinikos vadovui, o jo pavaduotojai Jolantai Eičaitei.

VTEK sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas sako, kad Tauragės rajono savivaldybės tarybos priimtas nutarimas dėl poliklinikos darbuotojų pavaldumo ir padėjo D.Petrošiui nepažeisti įstatymo nuostatų.

– Komisija išteisino tuos du žmones. Šiuo atveju interesų konfliktas yra, tačiau buvo nusišalinimas, pateiktas tarybai. Toks būdas galimas. Asmeniniais interesais šie žmonės tarpusavyje, žinoma, susiję, tačiau viešais tarnybiniais interesais šiuo atveju nebe, – „Tauragės kurjeriui“ sakė T.Čaplinskas.

Pasak VTEK atstovo, jei Tauragės rajono savivaldybės taryba siekia dar didesnio skaidrumo, gali įpareigoti poliklinikos direktoriaus pavaduotoją J.Eičaitę už savo priimtus sprendimus atsiskaityti tiesiogiai tarybai. Tada nekilsią abejonių ir klausimų, kam kaip poliklinikos direktoriaus pavaduotoja pavaldi J.Eičaitė. 

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras