Traukinių keliamą triukšmą kęsime dar ilgai (21)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2015-10-12 13:02

Ir dieną, ir naktį per Tauragės miestą skriejantys ir didžiulį triukšmą keliantys prekiniai traukiniai trikdo tauragiškių poilsį. Autoriaus nuotrauka

Per Tauragę naktimis bildančių krovininių traukinių keliamas triukšmas neabejotinai viršija visas leistinas higienos normas. Tai, suprantama, turi neigiamos įtakos rajono gyventojų sveikatai. Tauragės rajono savivaldybė jau išsiuntė Susisiekimo ministerijai oficialius raštus, kad būtų imtasi priemonių mažinti geležinkelio eismo keliamą triukšmą. Tačiau ministerija atkerta, kad apsaugoti savo gyventojus nuo geležinkelio triukšmo įstatymas įpareigoja pačią savivaldybę. Rajono meras, kuris, beje, gyvena netoli geležinkelio ir prieš rinkimus aktyviai kėlė į viešumą šį klausimą, šiandien gūžčioja pečiais ir sako dar nežinąs, ką daryti. 

Viršija leistinas higienos normas

Seniai įrodyta, kad triukšmas labai kenkia žmogaus sveikatai. Žinia, kad labiausiai nuo triukšmo kenčia miestų gyventojai. Tad ne be reikalo priimami triukšmingumą ribojantys aktai, judriausiose miestų vietose matuojamas triukšmo lygis, nustatomas triukšmo šaltinis ir imamasi priemonių jam sumažinti. Tauragės mieste didžiausias triukšmingumo lygis, tiesa, tokie tyrimai atlikti jau senokai, nustatytas Dariaus ir Girėno gatvės prieigose bei greta per miestą einančio geležinkelio, kai juo važiuoja traukiniai.

Per Tauragės rajono savivaldybę eina apie 42 km, o per patį miestą – 4,230 kilometro geležinkelio ruožas. Per parą Tauragę pravažiuoja 12–14 šilumvežių tempiamų sąstatų. Traukinių eismo intensyvumas tiek dieną, tiek naktį panašus. Be šių traukinių, per savaitę pro mūsų miestą dar pravažiuoja ir keli vadinamieji ūkiniai traukiniai, kurių ekipažai atlieka geležinkelio remonto darbus.

Rugsėjo 9-ąją vykusiame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas kreiptis į Susisiekimo ministeriją dėl geležinkelio eismo triukšmo sumažinimo priemonių įgyvendinimo.  

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Pajamos

Ar jūsų pajamų pakanka oriai gyventi?

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras