Tai, kas svarbu šiandien: atpažinti propagandą ir ugdyti pilietiškumą(3)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-10-17 16:29

Diskusija prie apskrito stalo. Autorės nuotrauka

Spalio 15-ąją Tauragės rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus specialistais. Kalbėta apie pilietiškumą ir propagandą – ieškota būdų, kaip ugdyti pilietišką visuomenę, gebančią atskirti neigiamą propagandą, kurią įvairiais būdais bandoma skleisti viešaisiais kanalais.

Susitikime dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės atstovai, policijos ir pasienio tarnybų vadovai, kariuomenės vadai, bendruomenių pirmininkai, Nevyriausybinių organizacijų vadovai.

Didžiojoje savivaldybės salėje klausytasi paskaitų, mažojoje salėje vyko apskrito stalo diskusija, o į seminarą Kultūros rūmuose pakviesti rajono pedagogai ir švietimo įstaigų vadovai.

Susitikimo lektoriai priminė, kas yra informacinis karas, informacinės operacijos, psichologinės operacijos, propaganda, kokie yra priešiškų informacinių operacijų taikiniai ir tikslai Lietuvoje, aptarti pagrindiniai priešiškos propagandos Lietuvoje kanalai, priemonės, tipai ir naudojamos technologijos. Pranešėjas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Čepukėnas priminė piliečių vaidmenį ginant savo šalį.

– Konstitucijoje kalbama, kad kiekvienas pilietis turi teisę priešintis, kaip ir nurodyta pareiga ginti savo šalį, – sakė lektorius, priminęs istorinius faktus, kaip piliečiai buvo pasiruošę ginti savo šalį įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Diskusijoje prie apskrito stalo susitikimo dalyviai bandė ieškoti būdų ne tik kaip ugdyti pilietišką, savo šalį pasiruošusią ginti ir žinančią, kaip elgtis galimos agresijos metu, visuomenę, bet ir kaip bendradarbiauti tarp kariuomenės, policijos, pasienio tarnybų, nes propaganda skleidžiama, ir svarbu ugdyti visuomenės gebėjimą ją atskirti. Ir šioje vietoje vien pilietinio ugdymo nepakanka, svarbus visų karinių struktūrų ir visuomenės bendradarbiavimas.

Rajono meras Sigitas Mičiulis susitikimo dalyviams pasiūlė su seminaro medžiaga vykti į mokyklas ir supažindinti moksleivius. Kaip vieną iš galimybių ugdyti pilietiškumą meras paminėjo būtinybę plėsti skautų, šaulių stovyklas.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistei Vitalijai Okienei užsiminus apie konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ grąžinimą į ankstesnį formatą, kai su pareigūnais buvo bendraujama tiesiogiai, rajono meras pastebėjo, kad moksleiviai per atestatų įteikimo šventę ne tik kad negieda šalies himno – Tautinės giesmės, bet ir žodžių nemoka.

Visi diskusijos dalyviai sutarė, kad pilietis saugiau jaučiasi, kai mato uniformuotą pareigūnai. Jei tauragiškiai anksčiau matydavo dažniausiai tik policijos pareigūnus, tai nuo šiol vis dažniau gatvėse sutiks ir kariuomenės atstovų. „Geležinio vilko“ bataliono vadas Arūnas Gajauskas pasidžiaugė, kad batalionas, kurį net planuota iš Tauragės rajono iškelti, priėmė beveik 400 šauktinių, suorganizavo Tauragės mieste karių priesaikos ceremoniją, kad ir ateityje ne tik mielai priims ir visus nesidominčius supažindins su karių gyvenimu, bet ir patys bus matomi visuomenėje.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras