Renkamas naujas Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje(15)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2015-10-05 12:06

Ar Irena Ričkuvienė grįš į šį kabinetą ir pasibaigus konkursui, paaiškės lapkritį. Autoriaus nuotrauka  

Lapkričio 7-ąją baigiasi Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje ketverių metų kadencija. Lietuvos Respublikos Vyriausybės Valstybės tarnybos departamentas rugsėjo 22 dieną paskelbė viešą konkursą šiai pareigybei užimti. Kadenciją baigianti dabartinė Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė reikiamus dokumentus konkurso rengėjams jau pateikė – sieks dar vienos kadencijos. 

Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė valstybės tarnautojos karjerą pradėjo 2001 metais. Prieš ketverius metus laimėjo konkursą Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje pareigoms eiti. Vyriausybės skiriamas apskrities atstovas vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą. Tiesioginės šio valstybės tarnautojo funkcijos – prižiūrėti, ar savivaldybės laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų, ar vykdo Vyriausybės sprendimus.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovės teigimu, paskelbtasis konkursas Vyriausybės atstovo pareigybei Tauragės apskrityje užimti sukėlė didelį susidomėjimą. Kadangi konkursas tik pusiaukelėje ir pageidaujantieji jame dalyvauti dar gali teikti prašymus, Vyriausybės kanceliarijos atstovė realaus kandidatų skaičiaus neatskleidė.

– Patikėkite, prašymų turime daugybę, – telefonu aiškino kanceliarijos darbuotoja.

Pašnekovė kaip pavyzdį pateikė Alytaus apskritį. Ten analogiškas konkursas (Vyriausybės atstovo Alytaus apskrityje pareigoms eiti) paskelbtas kiek anksčiau – rugpjūčio 10 d., o dalyvauti jame prašymus pateikė per 50 asmenų. Tiesa, konkursui įsibėgėjus kandidatų beliko nepilnos dvi dešimtys.

Kadenciją baigiančios Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje I.Ričkuvienės paklausėme, ar ji rengiasi dalyvauti šiame konkurse. Vyriausybės atstovė patvirtino, kad prašymą ir reikiamus dokumentus konkurso rengėjams jau pateikė. Ji sako net nebandanti spėlioti, kas iš vietos valdininkų gali tapti jos konkurentu kovojant dėl šios valstybės tarnautojo pareigybės. Ji tikisi, kad konkurse pasiryžo dalyvauti ir ne vienas jaunesnės kartos atstovas, turintis reikiamą išsilavinimą ir patirties viešojo administravimo srityje. Galutiniai konkurso rezultatai bus aiškūs po pusantro–dviejų mėnesių.

Vyriausybės atstovų apskrityse pareigybės nebėra kaip anksčiau politinio pasitikėjimo postai. Vyriausybės atstovas yra valstybės tarnautojas ir jo priklausomybė vienai ar kitai partijai reikšmės nebeturi. Dabartinė Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje I.Ričkuvienė nuo 2013 m. birželio nutraukė narystę Liberalų ir centro sąjungoje ir šiuo metu nepriklauso jokiai politinei partijai.   

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras