Ugniagesiai-gelbėtojai perspėja dėl stipraus vėjo (0) 

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2015-01-02 17:31
Raimondos Alysienės nuotrauka

Šeštadienio rytą, po visą naktį siautusio vėjo, Bažnyčių gatvėje ant šaligatvio gulėjo nuplėšta kalėdinė dekoracija. Raimondos Alysienės nuotrauka

Sinoptikų duomenimis, penktadienį Pietryčių Baltijoje, Kuršių marių ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje bei šalies pajūryje vakarų vėjo gūsiai siekia nuo 28 iki 30 metrų per sekundę. Labai smarkus vėjas, neaplenkęs ir Žemaitijos, pūs ir sausio 3-osios naktį, o dieną susilpnės iki 25 metrų per sekundę. 

(papildyta sausio 3 d. 11.15 val.)

Visą naktį siautęs vėjas, iš pirmo žvilgsnio, didesnių nuostolių mieste nepadarė. Pavyko užfiksuoti tik Bažnyčių gatvėje nuo apšvietimo stulpo nuplėštą ir ant šaligatvio gulinčią kalėdinę dekoraciją. 

Apie kitus galimus stipraus vėjo padarinius turėtų pranešti specialiosios tarnybos.

(sausio 2 d. 19.30 val.)

Likusioje šalies dalyje sausio 2-osios vakare ir sausio 3 dieną vėjo gūsiai sieks 17–22 metrų per sekundę, vietomis gali pasiekti iki 25 metrų per sekundę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad gyventojai būtų atsargūs ir rekomenduoja, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui.

Nestovėkite po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi. 

Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų Jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Siautėjant vėjui rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris.

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite.

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras