Kaltinimų našta mokyklos vadovui palengvėjo(11)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-09-10 14:41

 Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas gali lengviau atsikvėpti – jam paliktas tik vienas kaltinimas. Raimondos Alysienės nuotrauka

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas gali lengviau atsikvėpti – dalis kaltinimų galimo šios mokyklos lėšų iššvaistymo byloje jam panaikinti. Tiesa, ne visi – iš keturių jam pareikštų kaltinimų liko vienas. Vadovas vis dar kaltinamas aplaidumu darbe. Šį kaltinimą jis pripažįsta. 

Dar gali apskųsti

Dar visai neseniai, liepos mėnesį, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus Vido Misiūno kėdė stovėjo netvirtai – jis buvo pripažintas įtariamuoju galimo šios mokyklos pinigų iššvaistymo byloje. Tokį raštą tada gavo Tauragės rajono savivaldybės administracija. Tuomet savivaldybės administracijos vadovas Modestas Petraitis teigė, kad savivaldybės administracija iš Klaipėdos apygardos prokuratūros laukia dar vieno rašto. „Liepos pabaigoje iš prokuratūros turėtume gauti visą informaciją apie lėšas iššvaistytas. Vėliau šį klausimą spręs taryba. Kiek žinau, direktoriui įtarimai pareikšti labai stiprūs“, – tada sakė M.Petraitis.

Vakar administracijos direktorius „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad raštas apie tai, jog dalis kaltinimų V.Misiūnui panaikinti, iš tiesų gautas, tačiau jis nemano, kad šis sprendimas – galutinis. Pasak jo, per 20 dienų jį galima apskųsti.

– Savivaldybės teisininkei yra pavesta išnagrinėti šį sprendimą. Per šią savaitę ji tai padarys ir pateiks išvadas, tada ir spręsime, ką daryti toliau, – sakė jis.

Pasak M.Petraičio, prokurorų sprendimo dėl buvusios mokyklos buhalterės veiksmų dar laukiama.

Žinia – džiugi

Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas V.Misiūnas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino šiomis dienomis gavęs raštą iš Klaipėdos apygardos prokuratūros, kad priimtas sprendimas jo atžvilgiu ikiteisminį tyrimą dėl trijų kaltinimų šioje byloje nutraukti nesurinkus pakankamai duomenų. Beliko vienas – jis kaltinamas aplaidumu.

– Aš ir pats tai pripažįstu, – sakė jis. – Reikėjo atidžiau viską tikrinti.

Direktorius pripažįsta, kad ši žinia jam – labai džiugi.

Paklaustas, gal ką nors žino apie tolesnę bylos eigą, V.Misiūnas sakė manąs, kad dar šį mėnesį jis vėl bus kviečiamas atvykti į Klaipėdos apygardos prokuratūrą.

– Byla pajudėjo ir mirties taško, manau, kad teismo ilgai laukti neteks, – sakė direktorius.

Suma – solidi

Šią bylą tiria Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrasis baudžiamojo persekiojimo skyrius. Tyrimas apėmė 10 metų laikotarpį – nuo 2003 iki 2013 metų. Prokurorai nustatė, kad iššvaistyta gali būti milžiniška suma – 2 019 637 Lt (589 653 Eur).

2013 m. dėl to, kad jo vadovaujamoje mokykloje galimai buvo iššvaistytos lėšos, savivaldybės taryba V.Misiūnui pareiškė papeikimą.

Kita įtariamoji šioje byloje – buvusi progimnazijos buhalterė Ona Žukauskienė. 

Vakar su Martyno Mažvydo progimnazijos galimo lėšų iššvaistymo tyrimą kuruojančia Klaipėdos apygardos prokurore Vida Skalauskiene susisiekti nepavyko.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras