Greitoji pagalba šaukiasi pagalbos(27)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-09-18 07:35

Su Greitosios medicinos pagalbos darbuotojais kalbėjosi (iš dešinės) savivaldybės tarybos narys Silverijus Statkus, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, PSPC direktorius Donatas Petrošius, jo pavaduotoja Jolanta Eičaitė, tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Iveta Skurvydienė. Autorės nuotrauka 

Greitajai medicinos pagalbai ir pačiai verkiant reikia pagalbos. Darbas – sunkus ir pavojingas, o atlyginimas – ne ką didesnis nei dirbančiųjų viešuosius darbus, darbo metu tenka ne tik važinėti byrančiais automobiliais, bet neretai ir atlaikyti daug nepelnyto nepasitenkinimo ir pykčio. Tokiomis sąlygomis dirba greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Praėjusią savaitę susitikę su valdžios atstovais jie negailėjo karčių žodžių. 

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė norįs pats išgirsti, kokios problemos slegia greitosios medicinos pagalbos darbuotojus ir kuo jiems galėtų padėti savivaldybė.

Susitikime dalyvavo ir savivaldybės tarybos narys Silverijus Statkus, tarybos sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Iveta Skurvydienė, Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius ir jo pavaduotoja Jolanta Eičaitė.

Darbuotojų ilgai raginti nereikėjo – problemos pasipylė kaip ir gausybės rago.

Automobiliai bus

Darbuotojai pasakojo, kad pagrindinės problemos – seni automobiliai, maži atlyginimai ir brigadų skaičius.

– Mūsų automobiliai tokie seni, kad kartais baisu, jog kitų gelbėti važiuodami patys užsimušim... Jiems jau daugiau nei dešimt metų. Juos tenka nuolat remontuoti.

Kad automobilių remontui išties išleidžiami milžiniški pinigai, sutinka ir PSPC vadovai.

– Buvome nusprendę iš savo lėšų pirkti 2 naujus automobilius, tačiau susilaikėme, nes kilo diskusija, kas turi finansuoti greitąją medicinos pagalbą – savivaldybės ar valstybė. Konstitucinis Teismas išaiškino, kad valstybė. Tai garantavo ir neseniai Tauragėje apsilankiusi ministrė, tiesa, kol kas tik žodžiu. Jei taip, tai mes galime tuos automobilius pirkti. Kai tik turėsime raštišką patvirtinimą, kad greitosios pagalbos priklausomybė nesikeičia, automobilius pirksime. Pinigai yra rezervuoti. Dar vieną automobilį žada skirti ministerija, – pasakojo D.Petrošius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Krepšinio čempionatas

Ar pavyks lietuviams krepšininkams iškovoti medalius?

Skaityti komentarus (27) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras