Teisminiai ginčai gali sustabdyti šilumininkų investicijas(31)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-08-10 13:28

Bendrovės „Timbex“ vadovas neneigia, kad Tauragės šilumos tinklai pareikalavo stabdyti biokuro tiekimą. Renaldo Malycho nuotrauka

Liepos 31-ąją buvo atplėšti Tauragės šilumos tinklų naujojo biokuro katilo pirkimo konkurso vokai su finansiniais pasiūlymais. Kokias kainas pasiūlė du konkurso dalyviai, žiniasklaidai neatskleidžiama. Aišku tik tiek, kad viena Kauno įmonė, ketinusi dalyvauti konkurse, bet į jį nepatekusi, su pretenzijomis kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą. Savivaldybės kontroliuojamą bendrovę purto ir daugiau nemalonių aplinkybių – teigiama, kad laikinasis bendrovės vadovas ir toliau savo pavaldiniams dalija atleidimo lapelius. 

Direktorius nežino?

Kaip „Tauragės kurjeriui“ patvirtino laikinasis Tauragės šilumos tinklų generalinis direktorius Rimantas Šerkšnas, liepos 31-ąją buvo atplėšti dviejų tiekėjų, kurie atitinka kvalifikacinius konkurso reikalavimus, finansiniai pasiūlymai.

„Šio pirkimo būdas yra ekonominis naudingumas, tad eilė dar nenustatyta, ją vertina viešųjų pirkimų komisija“, – į redakcijos elektroniniu paštu išsiųstus klausimus atsakė R.Šerkšnas.

Bendrovės vadovas neatskleidė, nei kokios konkrečiai įmonės dalyvauja konkurse, nei kokias katilo įrengimo kainas jos pasiūlė. Esą konkursas bus laikomas įvykusiu, kai bus pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis.

Paklaustas, kodėl negali atskleisti konkurso dalyvių, R.Šerkšnas redakcijai atrašė: „Tai nėra paslaptis, tik atvirai pasakius aš net nežinau, nes man svarbu, kad dalyviai atitiktų sąlygas, kvalifikaciją ir tai būtų naudingiausia Tauragei. Pasitikiu viešųjų pirkimų komisija ir jų kompetencija. Žinau tik viena, kad geriausio pasiūlymo kaina yra 400 000 eurų mažesnė nei buvo suplanavęs ankstesnis vadovas skelbiant šį konkursą. Po sąlygų palengvinimo dažnai nutinka, kad tiekėjai pradeda rungtis, kas mažesnę kainą pasiūlys“.

Bylinėsis 

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teisme buvo užregistruotas Kauno bendrovės „Axis technologies“ ieškinys savivaldybės kontroliuojamiems Tauragės šilumos tinklams. Ši bendrovė ginčija Tauragės šilumos tinklų paskelbto pirkimo teisėtumą.

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su „Axis technologies“. Bendrovės atstovė komunikacijai Sigita Dabulė sakė, kad, bendrovės nuomone, šiame pirkime buvo pažeistas vienas iš viešųjų pirkimų principų – lygiateisiškumas.

– Perkančioji organizacija konkurso dalyviams pateikė dvi skirtingas darbų žiniaraščių versijas ir nenurodė, kuria iš jų vadovautis pateikiant pasiūlymą. Konkurso sąlygų Tauragės šilumos tinklai nepatikslino ir po užklausų. Tai sutrukdė daliai tiekėjų dalyvauti paskelbtame konkurse, o patiems šilumininkams užkirto kelią lygiaverčiai vertinti gautus pasiūlymus. Manome, kad tauragiškiai, kuriems atstovauja Tauragės šilumos tinklai, turi teisę gauti visus įmanomus pasiūlymus naudotis pigesne šiluma ir iš jų išsirinkti geriausią. Todėl ir pateikėme pretenziją dėl konkurso organizavimo teisėtumo, – sakė S.Dabulė.

Gali būti, kad Tauragės šilumos tinklams bylinėtis teks ir dėl sutarties su kurą tiekiančia bendrove „Timbex“. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, Tauragės šilumos tinklų reikalavimu į Tauragę „Timbex“ biokuro nebetiekia.

„Timbex“ direktorius Robertas Ašmonas redakcijai sakė, kad biokuro tiekimo sutartis, sudaryta su Tauragės šilumos tinklais, nenutraukta, tačiau jis nepaneigė, kad Tauragės šilumos tinklų rašytiniu prašymu kuro tiekimas šiuo metu sustabdytas. Paklaustas, ar ketina dėl to kreiptis į teismą, R.Ašmonas būsimų bendrovės veiksmų neatskleidė, tik patikino, kad visko gali būti. 

Kiek neteks darbo, neaišku

Viešojoje erdvėje pasklido informacija, kad antradienio rytą Tauragės šilumos tinklų darbuotojams toliau dalijami atleidimo lapeliai. Paklaustas, kiek darbuotojų jau yra gavę atleidimo lapelius ir kokiu pagrindu jie įteikiami, R.Šerkšnas į kalbas nesileido. Tik trumpai atsakė, kad „atleistų darbuotojų dėl struktūros pertvarkų nėra“.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, jau kiek anksčiau atleidimo lapelius yra gavę aštuoni bendrovės darbuotojai, įskaitant ir direktoriaus pavaduotoją Arūną Beišį. Su kai kuriais esą buvo sudarytos naujos darbo sutartys, kai kurie darbo neteks. Neoficialiais duomenimis, atleidimo lapelius netrukus gaus visi įmonės darbuotojai.

Pagal 2008 m. spalio 14 d. Vyriausybės nutarimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą darbdavys, pasibaigus konsultacijoms su darbuotojų atstovais dėl numatomo atleidimo ir ne vėliau kaip prieš įteikdamas įspėjimus numatomiems atleisti darbuotojams dėl darbo sutarties nutraukimo, privalo raštu pranešti apie tai teritorinei darbo biržai, užpildęs pranešimo teritorinei darbo biržai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą formą. Tauragės šilumos tinklai šių instrukcijų privalo laikytis, jei nuspręstų atleisti daugiau kaip dešimt darbuotojų.

Tauragės teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Andžela Jakienė informavo, kad UAB Tauragės šilumos tinklai raštiško pranešimo dėl numatomo grupės darbuotojų atleidimo Tauragės teritorinei darbo biržai nepateikė.

– Susisiekėme su bendrovės vadovais. Buvome informuoti, kad atleidžiamų darbuotojų bus mažiau nei dešimt, jie sakė, kad žino, apie pranešimo tvarką. Jei su kitais darbuotojais susitariama dėl naujų sutarčių, tai nelaikoma atleidimu, – sakė A.Jakienė.

Direktorius gauna visą informaciją

Padėties Tauragės šilumos tinkluose bendrovės akcijų valdytojas Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, nors prieš keletą dienų surengtos spaudos konferencijos metu ir žadėjo atsakyti į raštu pateiktus žurnalistų klausimus, nekomentavo, kaip neinformavo ir apie vykstantį biokuro katilo pirkimo konkursą bei jo dalyvius ir pasiūlytas kainas.

Raštu „Tauragės kurjeriui“ M.Petraitis atsakė: „Kaip akcijų valdytojas gaunu visą reikiamą informaciją, susijusią su valdybos priimtais sprendimais. Apie įmonės ūkinę veiklą galėtų pakomentuoti jums valdyba arba įmonės direktorius“.

Skaityti komentarus (31) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras