Rugsėjo 1-oji mokytojams atneša nelinksmą žinią(27)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-08-30 14:01

Mokyklų vadovams savivaldybės administracijos atstovai pranešė nelinksmą naujieną – teks mokytojų atlyginimų koeficientus kai kurioms švietimo įstaigoms teks mažinti iki 2014 metų lygio. Autorės nuotrauka

Antradienį, iki naujų mokslo metų pradžios likus savaitei, susitikti su rajono vadovu Sigitu Mičiuliu ir savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšiene sukvieti visų Tauragės mieste ir rajone veikiančių ugdymo įstaigų direktoriai. Naujienos nelinksmos – mokykloms trūksta lėšų, todėl kai kurios jų bus priverstos mažinti atlyginimus mokytojams. „Atleiskite, kad paviešinau tokius faktus, matau nedžiaugsmingas jūsų mimikas, bet kitos situacijos nėra“, – kreipdamasi į mokyklų vadovus liūdnai kalbėjo Finansų skyriaus vedėja. 

Mokslo metus rajono mokyklos ir vėl pasitinka „sumažėjusios“ – mokinių palyginti su praėjusiais mokslo metais į mokyklas ateis 202 mažiau. Šis skaidžius mokyklų vadovams antradienį demonstruotose skaidrėse buvo apibrėžtas raudonai. Didžiausią moksleivių „netektį“ šiais mokslo metais išgyvens Žalgirių (107 mokiniais mažiau) ir Skaudvilės (35 mažiau) gimnazijos. Nors rajono mokyklų tinklas išlieka toks pat, ant plauko kabo kai kurių mažųjų kaimų mokyklų likimas.

Artėjančių mokslo metų pradžios proga sveikindamas rajono mokyklų vadovus, meras Sigitas Mičiulis prisiminė ką tik savivaldybės delegacijos aplankytas rajono ugdymo įstaigas.

– Skaudu žiūrėti į tuščius mokyklų bendrabučius, kai kurios mokyklos stovi užkaltais langais. Jūs patys viską matot. Ir finansinė situacija prasta. Jeigu nepateiksite savivaldybei sprendimų ir būdų, kaip sumažinti sąnaudas, tada mes su Švietimo skyriumi darysim reformas, – mokyklų vadovams kalbėjo meras.

Meras pateikė ir jį neraminančius duomenis. Pasak jo, kai kuriose mokymo įstaigose vos keletui mokinių tenka po aptarnaujančio personalo darbuotoją. Esą geriausia padėtis „Šaltinio“ progimnazijoje, kur 57 mokiniams tenka vienas švietimo sistemos darbuotojas. Neblogai esą ir „Versmėje“, ten vienas darbuotojas aptarnauja 45 mokinius. O štai Adakavo ir Skaudvilės specialiojoje mokyklose vienam darbuotojui tenka 2 mokiniai, Lauksargių pagrindinėje mokykloje ir „Pušelės“ reabilitacijos centre vienas darbuotojas aptarnauja septynis mokinius. Ši sistema, pasak S.Mičiulio, esanti ydinga, ją reikia keisti.

– Jei jums dėl to trūks pinigų ir nesiimsite priemonių, mokytojų atlyginimus mažinsime mes, nes išlaikyti mokyklas daug kainuoja, – sakė meras.

Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė į ilgas kalbas nesileido – įvardijo tris rajono mokyklas, kurioms jau šį rudenį pritrūks pinigų: tai Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijos bei Jovarų pagrindinė mokykla. Didžiausias galvos skausmas, pasak I.Jurkšienės – Žygaičių gimnazija, prie kurios buvo prijungti Aukštupių ir Sartininkų skyriai. Jai užbaigti šiuos metus trūks 92 tūkstančių eurų, Jovarų pagrindinei mokyklai ne ką mažiau – apie 60 tūkstančių eurų.

Kolegės – Žygaičių gimnazijos direktorės Daivos Gabietaitės ginti stojo „Versmės“ gimnazijos vadovė Albina Senkuvienė.

– Direktorė dėl to visai nekalta. Juk patys politikai nusprendė neuždaryti Aukštupių pradinės mokyklos, kurioje mokosi vos keli mokiniai, o dabar kaltinama direktorė. Juk mokyklų optimizavimo plano nevykdė patys politikai. Jums būtų klausimas – kodėl? – kalbėjo A.Senkuvienė.

Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas tegalėjo atsakyti, kad „mes visi esame politikų žaidimo įkaitai“.

Po susitikimo su savivaldybės administracijos atstovais kalbinta Žygaičių gimnazijos direktorė D.Gabietaitė prisiminė, kad dar pavasarį ji kreipėsi į savivaldybės administraciją prašydama uždaryti Aukštupių skyrių, nes mokytis šį rugsėjį ten lieka vos keli mokiniai. Į Aukštupius tuomet buvo atvykę savivaldybės tarybos nariai, susitiko su moksleivių tėveliais ir nusprendė mokyklėlę dar palikti.

Direktorė tikisi, kad gimnazijai vis dėlto tie patys politikai padės palengvinti finansinę naštą, lėšų suras, tačiau savo kolektyvui ji turės praneši liūdną naujieną – atlyginimus mažinti reikės.

– Tačiau jokiu būdu nepritariu, kad galima lyginti miesto ir kaimo mokyklas. Miesto mokyklai išgyventi daug lengviau, mums – gerokai sunkiau. Žmonės emigruoja, išsiveža vaikus. Vasarą mūsų sąrašuose vaikų priskaičiuojama daugiau, rudenį šie skaičiai jau kitokie, žiūrėk, tai vieno, tai kito nebelieka. Be to, mokykla kaime – ir kultūros židinys, savotiška trauka, vaikams veikia įvairūs būreliai. Taupyti reikia, neprieštarauju, užduotį šiandien gavome aiškią, ją turėsime vykdyti, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Žygaičių gimnazijos vadovė D.Gabietaitė. 

Rugsėjo 1-oji

Ar vaikams jau nupirkote priemones Rugsėjo 1-ajai?

Skaityti komentarus (27) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras