Renovuojamo namo gyventojai: „Kirvio darbas“(10)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2015-08-17 13:22

Sienose – skylės. Autorės nuotrauka

Nors daugiabučių modernizavimas Tauragėje vyksta ne pirmi metai, aistrų dėl neva nekokybiškai atliekamų darbų nemažėja. Atrodo, iš renovacijos turėtų laimėti visos šalys: rangovams tai pinigai, gyventojams – ekonomiškesnis būstas, pastato administratoriui – lengvesnis darbas, tačiau realybėje tarp jų tvyro priešiška atmosfera. Ne išimtis ir šiuo metu atnaujinamas Ateities tako 4-asis namas. Butų savininkai baksnoja į, jų nuomone, pačius tikriausius darbų brokus, guodžiasi darbininkų kultūros stoka, rangovai ginasi viską atliekantys tinkamai, o daugiabučio administratorius nestoja nė vieno pusėn: kartais teisūs vieni, o kartais – kiti. Faktas vienas – baigus renovaciją kai kuriuose butuose teks atlikti remontus.

Apliejo buto sienas

Išorės modernizacija Ateities tako 4-ajame name pradėta balandį. Iki darbų pabaigos dar liko keletas mėnesių, tačiau butų savininkai nerimsta jau dabar. Į „Tauragės kurjerio“ redakciją besikreipusi viena šio namo gyventojų tikino esanti priversta kviestis kitus darbininkus, kad užbaigtų pirmųjų darbą: pakeitus radiatorius paliekamos neužtaisytos skylės, išdaužomos plytelės, pasirenkamos akiai baisios ir griozdiškos detalės, netausojamas bei sugadinamas butų savininkų turtas.

– Visi turi ką papasakoti. Pas kiekvieną bute – netvarka. Juk mes mokame didelius pinigus, įsileidžiame juos į savo namus, o štai ką gauname, – tikino viešinti savo pavardės nepanorusi moteris.

Žurnalistei nuvykus į vietą teko išklausyti audrą skundų. Štai trečiame aukšte gyvenanti Janina guodėsi, kad jos butas buvo apipiltas: keisdami vamzdžius darbininkai esą pamiršo pirma užsukti vandenį.

– Taip jau buvo nutikę kitoje laiptinėje. Nepasimokė. Subėgo vonios, virtuvės, tualeto sienos ir lubos. Nesu apsidraudusi. Kreipiausi į santechnikų vadovą. Žadėjo padengti nuostolius. Nenoriu, kad jie ką tvarkytų, tegu sumoka kompensaciją. Remontuosiu butą ir persitapetuosiu, – guodėsi moteris.

Už renovaciją jai teks pakloti 9900 eurų. Janina stebisi, kad sąskaitose sumos nurodomos abstrakčiai, neįvardijus konkrečių darbų ar medžiagų. Kai kurie skaičiai, pavyzdžiui, balkono įstiklinimo kaina, kelia nuostabą.

– Vien balkono langas kainuos 2500 eurų. Iš kur tokios kainos? Kitur bent apšildė balkono sieną, o mums – nieko. Nei šiltino, nei dažė, nei apdailą atliko, – piktinosi moteris, pasiūliusi užsukti ir pas kaimynus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras