Kur yra dirbęs naujasis Tauragės šilumos tinklų vadovas?(42)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-08-06 09:09

Mindaugas Nevardauskas apie planuojamus darbus kalbėti nepanoro

Naujasis savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Tauragės šilumos tinklų generalinis direktorius Mindaugas Nevardauskas, skelbiama, pareigas pradės eiti rugpjūčio 17-ąją. Viešo konkurso būdu naująjį bendrovės vadovą atrinkę jo organizatoriai skelbia, kad M.Nevardauskas – patyręs energetikos srities profesionalas, yra vadovavęs ne vienai šilumos tiekimo įmonei, tačiau kur, kada ir kuo yra dirbęs šis vyras, neatskleidžiama. „Tauragės kurjerio“ skaitytojai stebisi, kad ši informacija neviešinama. Redakcija pabandė išsiaiškinti, kokios šilumininko patirties turi Tauragės šilumos tinklams vadovausiantis vyras. 

Vadovavo „Prienų energijai“

„Tauragės kurjeriui“ pavyko sužinoti, kad naujasis Tauragės šilumos tinklų direktorius yra vadovavęs UAB „Prienų energija“. Ši bendrovė priklauso Vilniuje registruotai įmonių grupei „E-energija“. Iki šių dienų „Prienų energija“ šilumos tiekimo paslaugą teikė Prienų rajono savivaldybei. Sutartį su Prienų rajono savivaldybe ši privati bendrovė buvo sudariusi ir Prienų šilumos tinklus išsinuomojusi 2000 metų spalį.

Kaip skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, liepos mėnesio duomenimis, šilumos kaina Prienuose, įskaitant ir penkis didžiuosius šalies miestus, buvo didžiausia Lietuvoje ir siekė 9,65 ct/kWh (su PVM). Tauragėje šilumos kaina liepą buvo 5,05 ct/kWh (su PVM). Pagal komisijos sudarytą lentelę Tauragės šilumos kaina liepą buvo dešimtoje vietoje palyginti su kitomis šalies savivaldybėmis, Prienų kaina fiksuojama paskutinėje lentelės vietoje.

Prienų miestas šildomas dujomis.

Sutartį nutraukė

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su Prienų savivaldybės administracijos direktoriumi Egidijumi Visocku. Jis buvo atviras – šilumos kaina Prienuose visada buvo pati didžiausia šalyje.

– Šildymo kaina Prienuose visą gyvenimą buvo didžiausia. Mes manom, kad taip yra dėl valdymo, bent jau aš visada buvau įsitikinęs, kad dėl valdymo taip yra. Šiandien kaip tik Prienų savivaldybėj pasirašėm paslaugos teikimo nutraukimo sutartį su „Prienų energija“ ir perima šią paslaugą savivaldybė, – penktadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Visockas.

Pasak E.Visocko, Prienų savivaldybė, nusprendusi nutraukti sutartį su privačia bendrove „Prienų energija“, pasistatė savo biokuro katilinę. Jau šiemet ši katilinė turėtų būti, pasak E.Visocko, „užkurta“. Šiuo metu vyksta bandymai.

– Esam įsitikinę, kad miestą šildant biokuru, kaina tikrai mažės. Savo šilumos ūkį dabar tvarkysimės patys. Šiandien per tą pasitarimą buvo tokia frazė pasakyta – jeigu būtų ankstesni „Prienų energijos“ vadovai kitokie, galbūt būtų viskas buvę ir kitaip, – kalbėjo Prienų savivaldybės administracijos vadovas.

Apie galimą privatizavimą girdėjo

Viešinti savo pavardės nenorėjusi „E-energijos“, kurios įmonių grupei priklauso „Prienų energija“, atstovė informavo, kad M.Nevardauskas pastarajai bendrovei vadovavo nuo 2009 metų rugpjūčio iki 2010 metų rugsėjo. Iš bendrovės vadovo pareigų M.Nevardauskas išėjo savo noru. Iki 2009 metų rugpjūčio „Prienų energijoje“ jis ėjo kitas – projektų vystymo pareigas.

Moteris patvirtino, kad su Prienų savivaldybe susitarta šildymo teikimo sutartį nutraukti metais anksčiau, nei ji turėjo baigtis.

– Jie pasistatė savo katilinę, mes dabar jau kaip ir neturime ten ką veikti, nes savivaldybė mums nedavė leidimo investuoti į biokurą, jie patys investavo. Tai draugiškai susitarėme sutartį nutraukti anksčiau. Prienų šilumos kaina visą laiką buvo didelė, nes šioje savivaldybėje išimtinai kūrenamos dujos. Mes ilgą laiką siūlėm savivaldybei statyti biokuro katilinę, bet jie buvo nutarę, kad tai darys patys. Tai ilgai ruošėsi, kol prisiruošė, bet kol prisiruošė, ta kaina yra tokia, kokia yra. Mes tą patį darėm Akmenėj, tai ten kaina iš karto krito. Tik pastatėm biokuro katilinę ir kaina krito. Mes jiems tą pavyzdį rodėm, bet jie norėjo patys, – kalbėjo „E-energijos“ atstovė.

Bendrovės atstovės nuomone, kaina Tauragėje visada buvo ir dabar yra „nebloga“. Paklausta, ar jos nuomone, vertinant šiandienos rinkos situaciją, šilumos kaina galėtų dar mažėti, ji pakomentavo, kad viskas priklauso nuo Tauragės šilumos tinklų būklės.

– Esminės prielaidos kainos mažinimui tai pirma yra nuostolių sumažinimas. Kainą sumažinti jums įmanoma tik kažkokiais techniniais sprendimais – suremontuoti trasas, jei kažkur jos pralaidžios, statyti šilumos punktus gyventojams, galbūt dar galima katilinę kažkiek modernizuoti, kad iš to paties kuro kiekio ji pagamintų daugiau šilumos. Jeigu investuoti, tai geriau, žinoma, į biokurą, ne kitokios rūšies kurą, – mano „E-energijos“ atstovė.

Žurnalistės ji pasiteiravo, kodėl Tauragėje buvo pakeistas Tauragės šilumos tinklų direktorius ir ar nesiruošiama dalies šildymo paslaugų Tauragėje „atiduoti privatiems“.

– Nes apie privatizavimą Tauragės šilumos ūkio aš kažką girdėjau. Gali būti, kad bus skelbiamas konkursas, – pasvarstė „E-energijos“ atstovė.

Iki rugpjūčio 17-osios su žiniasklaida nebendraus

Naujasis Tauragės šilumos tinklų vadovas M.Nevardauskas, su juo susisiekus telefonu ir paprašius patvirtinti, kad yra dirbęs „Prienų energijoje“, sakė dabar negalįs kalbėti. Paklaustas, gal galime jam paskambinti pirmadienį, atsakė:

– Ne, iki rugpjūčio 17 dienos būsiu išvykęs.

Pastarąjį dešimtmetį, „Tauragės kurjerio“ šaltinių teigimu, M.Nevardauskas yra dirbęs daugelyje darboviečių – apie 10. 

Skaityti komentarus (42) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras