Koks likimas laukia verslo ir turizmo centro?(20)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-08-09 20:00

Be vadovo likęs Tauragės verslo ir turizmo informacijos centras gali būti naikinamas. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Nuo liepos 1-osios be nuolatinio direktoriaus likusio Tauragės verslo ir turizmo informacijos centro ateitis kol kas neaiški. Kalbama, kad tokio centro Tauragėje gali nebelikti arba nuo jo gali būti atskirta verslo informacijos teikimo paslauga. Laikinoji centro vadovė Virginija Jankevičienė tikina jokių oficialių duomenų apie įstaigos ateitį neturinti. Esą vis laukiama naujojo vadovo konkurso. 

Laikinoji vadovė taip pat „gyvena gandais“

Liepos 1-ąją iš pareigų šalių susitarimu buvo atleistas kelerius metus Tauragės verslo ir turizmo informacijos centrui vadovavęs ne kartą ir senosios, ir dabartinės valdžios kritikuotas Aivaras Betingis. Laikinai vadovauti įstaigai paskirta šio centro turizmo vadybininkė Virginija Jankevičienė. Paklausta, ar turi informacijos, kada bus renkamas naujas centro vadovas, o gal šio centro visai nebeliks, V.Jankevičienė atsakė taip pat gyvenanti gandais:

– Mes tokiais gandais gyvenam kelinti metai. Tai jungia, tai uždaro. Nieko, dirbam normaliai, ir viskas. Laukiam naujo direktoriaus konkurso. Kai aš sutikau laikinai eiti vadovės pareigas, mane informavo, kad bus skelbiamas konkursas ir bus naujas žmogus. O daugiau, išskyrus gandus, kuriuos ir jūs girdėjote, nežinau.

Centro direktoriaus atrankos konkursas, pasak V.Jankevičienės, kol kas nepaskelbtas. Ji tik esanti informuota, kad konkurso sąlygas savivaldybės administracija jau rengia.

Tačiau savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė „Tauragės kurjerį“ patikino, kad nurodymo skelbti Tauragės verslo ir turizmo informacijos centro vadovo atrankos konkursą iš savivaldybės administracijos direktoriaus negavo. Kad centras gali būti išskaidomas ar visai naikinamas, pasak R.Masolienės, taip pat „nebuvo jokios kalbos“. 

Nuspręs, kai žinos sąlygas 

Vieša paslaptis, kad į naujojo Tauragės verslo ir turizmo centro vadovo pareigas pretenduoja liberalas, šiuo metu Norvegijoje gyvenantis tauragiškis Gintautas Sadauskas. Jis „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad šios pareigos iš naujosios vadžios, nors ir netiesiogiai, jam siūlytos buvo.

– Buvo kalbėta, kad man reikėtų sudalyvauti būsimame konkurse. Tai palaukim sąlygų, tada ir nuspręsiu, – sakė G.Sadauskas.

Bėda tik ta, kad G.Sadauskas neturi įgijęs aukštojo išsilavinimo. Kad jis galėtų dalyvauti konkurse Tauragės verslo ir turizmo informacijos centro direktoriaus pareigoms eiti, į konkurso sąlygas pretendentams aukštasis išsimokslinimas turėtų būti neįtrauktas. Jei taip atsitiktų, tai būtų pirmasis atvejis Tauragės savivaldybės istorijoje, kad konkurso būdu į darbą priimamas įstaigos vadovas neprivalėtų būti įgijęs aukštojo išsilavinimo.  

G.Sadauskas jau ketverius metus gyvena Norvegijoje, yra studijavęs, tačiau nebaigęs Šiaulių universiteto, vėliau mokėsi Švedijoje, tačiau aukštojo mokslo diplomo neturi. Nuo rugsėjo pradeda mokytis Kauno kolegijoje. Šiuo metu emigrantų pamėgtoje šalyje G.Sadauskas dirba alkoholio logistikos įmonėje, yra atsakingas už prekių transportavimą.

Kodėl šis žmogus tiktų vadovauti Tauragės verslo ir turizmo informacijos centrui, jei neturi tam darbui reikalingo išsilavinimo ir panašios darbo patirties? Pats G.Sadauskas sako, kad „popierius“ (diplomas) nėra taip labai svarbu, svarbu padėti Tauragei pritraukti turistų ir investuotojų. Naujajai rajono valdžiai G.Sadauskas pateikė siūlymus, kokią mato Tauragės verslo ir turizmo informacijos centro viziją, be to, kuria internetinį projektą „Visittaurage“ ir yra įsitikinęs, kad turizmo ir verslo srityje Tauragė turi perspektyvų, tereikia gerų idėjų ir išmanymo, kaip jas įgyvendinti. Lėšų, žinoma, reikia taip pat.

– Į tai reikia žiūrėt paprastai: Tauragė – tai produktas, kurį reikia parduoti (turistams ir investuotojams), – „Tauragės kurjeriui“ sakė G.Sadauskas.

Svarsto, kaip padidinti turistų srautus

Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovas Modestas Petraitis, paklaustas, kada bus skelbiama centro vadovo atranka, kokie bus naujam direktoriui atrinkti būtini reikalavimai, o gal ši įstaiga visai užvers duris, sakė, kad šiuo metu vyksta situacijos analizė bei diskusijos, kaip galima būtų padidinti turizmo srautus Tauragėje, kaip paskatinti naujų investuotojų atėjimą į Tauragę ir kokių veiksmų turi būti imamasi norint tai sėkmingai įgyvendinti.

„Dėl pareigybės: šiuo metu asmuo, atsakingas už pareigybės parengimą, atostogauja, todėl naujos pareigybės rengimas yra sustabdytas, galioja senasis pareigybės aprašymas“, – paklaustas, ar į konkurso sąlygas bus įtrauktas reikalavimas dėl aukštojo išsilavinimo, atsakė M.Petraitis.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras