Tauragės šilumos tinklų darbuotojams – atleidimo lapeliai(123)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-07-27 08:50

Arūnas Beišys darbo neteks rugsėjį. Renaldo Malycho nuotrauka

Kad Tauragės šilumos tinkluose siaučiantys permainų vėjai netrukus „atpūs“ darbuotojams atleidimo lapelius, puse lūpų kalbėta jau seniai. Atrodo, kalbos tampa kūnu – antradienį įspėjimą apie atleidimą iš darbo gavo šios bendrovės direktoriaus pavaduotojas realizacijai Arūnas Beišys. Nepatvirtintais duomenimis, vienas kandidatų, ketinančių vadovauti įmonei, vakar lankėsi pas laikinąjį Tauragės šilumos tinklų vadovą Rimantą Šerkšną. Trečia naujiena – įmonės darbuotojams pradėti teikti atleidimo lapeliai.

A.Beišys: „Darbuotojai bijo“ 

Kad iš pareigų atleidžiamas Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas Arūnas Beišys, „Tauragės kurjeriui“ pranešė paskambinęs įmonės darbuotojas. Jis papasakojo ir daugiau įdomių detalių – esą įspėjimas apie atleidimą iš darbo direktoriaus pavaduotojui įteiktas viešai, gamybinio pasitarimo metu. Kadangi įmonėje jau ilgokai tvyro įtampa, baiminasi būti atleisti net ir daugelį metų įmonėje dirbantys žmonės. Jie sako, jog laikinasis direktorius teigia, kad kol kas dirbama pagal senąją įmonės struktūrą, nors trys naujos darbuotojos priimtos jau pagal naująją struktūrą.

„Tauragės kurjerio“ kalbinamas A.Beišys žodžių į vatą nevyniojo – paklaustas, kokios, jo manymu, atleidimo iš darbo priežastys, rėžė:

– Esu vienintelis, kuris gali tiesiai šviesiai į akis pasakyti teisybę. Kiti darbuotojai, manau, bijo neįtikti ir būti atleisti, juk jiems reikia išlaikyti šeimas, o darbų Tauragėje ne per daugiausia. Suprantu juos, tačiau aš taip negaliu. Be to, aš esu dar ir savivaldybės tarybos narys, taigi tikrai negaliu taikstytis su tokia nesveika atmosfera įmonėje.

Uždraudė bendrauti su buvusiu direktoriumi

Pasak A.Beišio, jam jau anksčiau buvo uždrausta susipažinti su svarbiais įmonės dokumentais, darbo metu bendrauti su buvusiu įmonės direktoriumi (tai uždrausta visiems darbuotojams) ir net užlipti į antrąjį bendrovės administracinio pastato aukštą. Visi šie draudimai buvę išsakyti žodžiu.

Penktus metus įmonėje dirbęs A.Beišys pacitavo ir gauto įspėjimo apie atleidimą detales.

– Man pranešta, kad nuo rugsėjo 22 dienos mano užimama pareigybė bus panaikinta, esą šiuo metu bendrovė neturi galimybės man pasiūlyti kito darbo. Bet įdomiausia, kad laisvu laiku, pagal įstatymą priklausančiu darbo paieškoms, galiu pasinaudoti tik prieš 24 valandas informavęs bendrovę. Tai kaip jūs tai įsivaizduojat? Pavydžiui, paskambinu pagal darbo skelbimą, man sako – atvažiuokit, pasikalbėsim. O aš negaliu – juk apie tai, kad vykstu į pokalbį dėl darbo, turiu informuoti bendrovę prieš 24 valandas. Taip ir parašiau ant įspėjimo, kad šis punktas neatitinka Darbo kodekso, – redakcijai kalbėjo A.Beišys.

Direktoriaus pavaduotojas realizacijai sakė nesisielojąs dėl to, kad yra atleidžiamas. Esą savo darbinės karjeros baigti jis dar neketina, nes jaučiasi galįs dirbti ir toliau, taigi ieškosis kito darbo.

R.Šerkšnas: „Beišys nieko nedirbo“

Laikinasis Tauragės šilumos tinklų vadovas Rimantas Šerkšnas, paklaustas, kodėl iš pareigų atleidžiamas A.Beišys, atsakė, kad bendrovėje naikinamas generalinio direktoriaus pavaduotojo etatas.

– Šitas etatas tikrai yra naikinamas. Aš neplanavau tokios pareigybės turėti. Pavaduotojas, kuris už nieką neatsakingas, atsiprašau, nelabai tokių reikia. Arūnas Beišys nieko nedirbo. Reikia dirbančių žmonių su dirbančiom pareigybėm. O Beišys nieko nedirbo, čia politikuoja vaikščiodamas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Šerkšnas.

Norėjo sužinoti, ar žurnalistai sprogdina vaikus

Vakar, kaip straipsnis jau buvo parengtas spaudai, „Tauragės kurjerį“ pasiekė informacija, kad trečiadienį vyko naujojo Tauragės šilumos tinklų vadovo rinkimai. Nepatvirtintais duomenimis, naujuoju vadovu išrinktas buvęs tauragiškis, Ignalinos atominėje elektrinėje dirbęs vyras. Jis vakar esą jau buvo susitikęs su R.Šerkšnu – buvo atvykęs į įmonę.

Žurnalistams vakar rytą nuvykus įmonę, laikinasis Tauragės šilumos tinkų vadovas į kabinetą jų neįsileido. Esą atvykome iš anksto nesusitarę. Vis dėlto direktoriaus kabineto tarpduryje pavyko R.Šerkšnui pateikti keletą klausimų. Tačiau jis kalbėjo ironiškai, sakė, kad mūsų klausimai blogi, kad tik vaidiname žurnalistus ir kad jis taip pat mums gali pateikti netikėtų klausimų.

– Ar jūs sprogdinate vaikus balkone? – žurnalistų paklausė R.Šerkšnas.

Kodėl direktorius žurnalistų klausinėja tokių keistų dalykų, taip ir nesupratome. Tiesa, pavyko išpešti, kad ketvirtadienį rinksis įmonės valdyba, direktorius bus renkamas kitą savaitę, o mūsų paminėtas vyras jame dalyvauja.

Tauragės šilumos tinklų vadovo posto siekia 15 kandidatų. Naujausiomis žiniomis, bendrovėje pradėti teikti atleidimo lapeliai. Juos esą jau gavo septyni darbuotojai.

Skaityti komentarus (123) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras